سه شنبه , 28 خرداد 1398
خانه / دانش و فناوری / فیس بوک، facebook.ir را تصاحب می‌كند

فیس بوک، facebook.ir را تصاحب می‌كند

بیا تو مالزی - سازمان مالکیت معنوی درخواست فیس بوک برای در اختیار داشتن دامنه اینترنتی کشوری facebook.ir را که تا پیش از این در اختیار یک ایرانی بود، پذیرفته است.

 

این جمله روی صفحه اول سایت كتاب‌نما دیده می‌شود. سایتی كه یك نسخه آزمایشی از فروشگاه اینترنتی كتاب خود را نیز ارائه كرده است اما با طرح شكایت فیس‌بوك، ادامه كارش – دست‌كم با استفاده از همین آدرس- بعید به نظر می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس بر اساس حکم سازمان مالکیت معنوی مدیر فعلی دامنه اینترنتی facebook.ir باید این دامنه را به شرکت فیس بوک که در آمریکا قرار دارد، واگذار کند.

سازمان جهانی مالکیت معنوی که یکی از سازمان‌های زیرمجموعه سازمان ملل است بر اساس درخواست این شرکت آمریکایی موضوع را بررسی کرده و رای به انتقال این دامنه به شاكی پرونده داده است.

بر اساس قراردادهای موجود در زمینه دامنه‌های اینترنتی تمامی اختلافات در این زمینه توسط سازمان مالکیت معنوی رسیدگی می‌شود و پس از رسیدگی و صدور حکم، آن حكم حتی برای مراکز دامنه‌های کشوری که تحت قوانین یک کشور قرار دارند نیز لازم‌الاجراست.

به گزارش AP صاحب ایرانی این دامنه اینترنتی حق استفاده از آن را ندارد و این درحالی است که وی اعلام کرده قصد راه‌اندازی فروشگاه کتاب روی این دامنه را داشته است.

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

فیس بوک از شما جاسوسی می کند، چه عضوش باشید و چه نباشید

بیا تو مالزی - حتی اگر هرگز عضو فیس بوک نبوده باشید یا برای مدت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =

قالب