چهارشنبه , 4 اردیبهشت 1398
خانه / اخبار مالزی / قائم‌مقام گردشگری مالزی اعلام كرد: ایران سومین كشور گردشگرفرست به مالزی است

قائم‌مقام گردشگری مالزی اعلام كرد: ایران سومین كشور گردشگرفرست به مالزی است

بیا تو مالزی -

تعداد گردشگران ایرانی ورودی به كشور مالزی از ژانویه تا سپتامبر ‌٢٠٠٨، با ‌٢/٩٨درصد رشد، به ‌٤٤هزار و ‌١٧٧ نفر رسیده است…ایسنا- داتو سری سلیمان عبدل الرحمان تائب – قائم‌مقام صنعت گردشگری و توریستی مالزی – كه در رأس هیأتی از نمایندگان اعزامی این كشور به منظور بحث و تبادل نظر درباره‌ی همكاری‌های صنعت گردشگری به ایران سفر كرده است، در نشستی رسانه‌یی كه شامگاه گذشته (چهارشنبه، اول آبان‌ماه) برگزار شد، ایران را یكی از مقاصد بزرگ گردشگری كشور مالزی توصیف كرد و گفت: مالزی در مجموع، از ژانویه تا سپتامبر ‌٢٠٠٨ ، ‌١٦ میلیون و ‌٣٢٩ هزار و ‌٨٥٥ نفر توریست داشته، كه این رقم در مقایسه با ‌١٥ میلیون و ‌٦٤٨هزار و ‌٢٩٢ نفر در همین تاریخ در سال ‌٢٠٠٧، رشدی ‌٤/٤درصدی را نشان می‌دهد.

او ایران را پس از عربستان صعودی و امارات متحده‌ی عربی در مقام سومین كشور توریست‌فرست به مالزی اعلام كرد و گفت: در سال ‌٢٠٠٧، در مجموع، ‌٢٧هزار و ‌٢١٥ نفر گردشگر ایرانی از مالزی دیدن كرده‌اند.

قائم‌مقام صنعت گردشگری و توریستی مالزی با اشاره به جذابیت‌ها و پتانسیل‌های ویژه و هیجان‌انگیز كشور مالزی برای هر نوع سلیقه و علاقه‌مندی گردشگران، گفت: وجود رستوران‌های بزرگ و متعدد و مطابق با هر ذوق و سلیقه‌ای، فروشگاه‌های بزرگ، مراكز متعدد خرید، تفریح، اقامتگاه‌های ویژه و انواع غذاهای متنوع، مراكز توریستی مالزی را به یكی از مقاصد بزرگ گردشگران جهانی تبدیل كرده است.

او در ادامه عنوان كرد: گردشگری در مالزی نه ارزان است، نه گران؛ بلكه نرخ عادلانه‌ای برای همه‌ی گردشگران پیش‌بینی شده است كه امكان استفاده از تسهیلات و امكانات پیشرفته‌ی توریستی این كشور را برای همه میسر می‌كند.

وی مالزی را كشوری مدرن با سیستم حمل و نقل پیشرفته، تأسیسات بزرگ و فرهنگی متنوع دانست و گفت: طرح انواع شعارهای توریستی تأثیر بسزایی در جذب گردشگران و ایجاد اطمینان خاطر برای آن‌ها در سفر به مالزی داشته است.

به گفته‌ی او، شعار توریستی «با سفر به مالزی، در خانه‌ی خود احساس راحتی كنید»، یكی از انواع شعارهایی است كه مسؤولان، خدمات‌دهندگان و دست‌اندركاران گردشگری برای گردشگران به كار می‌برند، تا هنگام ورود به مالزی هیچ‌گونه ناراحتی نداشته باشند.

قائم‌مقام صنعت گردشگری و توریستی مالزی این كشور را مركز شناخته‌شده‌ای برای دانشجویان دانست و گفت: در سال ‌٢٠٠٧، تعداد ‌٤٧‌هزار و ‌٩٢٨ نفر دانشجوی بین‌المللی در مؤسسات متعدد دولتی و خصوصی آموزش عالی مالزی ثبت‌نام كرده‌اند، كه پس از كشور اندونزی و چین، ایران با ‌٣٦٧٨ نفر در مقام سوم قرار دارد.

الرحمان تائب به وجود مؤسسات متعدد آموزشی در این كشور اشاره كرد و گفت: تعداد ‌١٧ مؤسسه‌ی آموزشی دولتی، ‌٢١٠ دانشگاه خصوصی، ‌٥٠ شعبه‌ی محوطه‌ی دانشگاهی خارجی، ‌٥٠٠ كالج خصوصی، ‌٢٣ مدرسه‌ی بین‌المللی و… متناسب با نیازهای بین‌المللی آكادمیك در مالزی ایجاد شده است، كه در آن‌ها، رشته‌های مختلف تحصیلی از جمله: دوره‌های زبان انگلیسی، مدریت تجارت، مهندسی پزشكی و گردشگری آموزش داده می‌شود.

او مالزی را كشوری با نژادها و قومیت‌های گوناگون معرفی كرد و گفت: فرهنگ‌های متعدد در مالزی موجب شده است تا مهمان‌نوازی در این كشور توسعه پیدا كند؛ به همین دلیل، دانشجویان متعدد خارجی بدون هیچ‌گونه مسأله یا مشكلی، خود را با جامعه‌ی مالزیایی وفق می‌دهند.

این مقام مسؤول در گردشگری مالزی خاطرنشان كرد: كشور مالزی در حال حاضر به سرعت به رقیبی سرسخت و قدرتمند در بخش سلامت و جذب گردشگران متقاضی خدمات پزشكی تبدیل شده است، كه با اختصاص درآمد حاصل از جذب بیماران به عنوان توریست، به عنوان یك منبع درآمد ارزی، محاسبات و اقدامات خاصی را در جهت معرفی و جایگزین كردن كشور به عنوان قطب جذب توریست سلامت و درمانی انجام داده است.

به گفته‌ی وی، هزینه‌ها و تعرفه‌های پزشكی، امكانات مدرن و مجهز پزشكی پیشرفته و ارزان دو عاملی هستند كه مالزی را از نظر جذب گردشگران متقاضی درمان مشهور ساخته‌اند؛ به طوری‌كه انجام یك جراحی معمولی «بای‌پس قلب» (CAEG) در مالزی در حدود ‌٩هزار دلار هزینه دارد.

به گزارش ایسنا، قائم‌مقام صنعت گردشگری و توریستی مالزی در نشست رسانه‌یی خود به پرسش‌های متعدد خبرنگاران درباره‌ی وضعیت توریستی و تعامل مالزی با ایران پاسخ داد.

او در پاسخ به خبرنگار ایسنا درباره‌ی ارسال متقابل گردشگر به ایران و همچنین ترانزیت حجاج مالزیایی از طریق ایران به عربستان، گفت: در گذشته، سه پرواز چارتر مستقیم برای حجاج مالزیایی از ایران پیش‌بینی شده بود، كه نتایج خوبی داشت. صنعت هواپیمایی برتر و امكان انتخاب‌های متعدد گردشگران و حجاج موجب شده است تا ترانزیت حجاج مالزیایی از دیگر كشورها، بویژه چین، نیز در دستور كار قرار گیرد؛ اما با این وجود، ما تلاش می‌كنیم تا برای یك پرواز به ایران، برنامه‌ریزی كنیم.

او درباره‌ی اجرایی كردن یادداشت تفاهم گردشگری میان ایران و مالزی نیز گفت: با توجه به روند درك جهانی از ایران و اهمیت استراتژیك آن، این كشور برای مالزی به یك شریك مهم اقتصادی، سیاسی و فرهنگی تبدیل شده است؛ بنابراین ما در رأس همین هیأتی كه به ایران سفر كرده، تلاش داریم تا مفاد تفاهم‌نامه را هرچه سریع‌تر اجرایی كنیم؛ به همین دلیل، چهارم تا پنجم فوریه (بهمن‌ماه) قرار است اجلاسی را با دست‌اندركاران گردشگری ایران داشته باشیم تا برنامه‌های بلندمدت و كوتاه‌مدت بین دو كشور را ترسیم كنیم.

قائم‌مقام گردشگری مالزی رمز موفقیت گردشگری مالزی را روی گشاده و تلاش و عزم جمعی مدیران و مردم این كشور برای توسعه‌ی گردشگری دانست و گفت: یك نكته همیشه برای ما مورد نظر بوده، كه آن نیز آگاهی از ذائقه و سلیقه‌ی گردشگران و شناسایی نیازها و احتیاج‌های آن‌هاست. این امر همواره مورد توجه مدیران و برنامه‌ریزان گردشگری مالزی بوده و تاكنون نیز نتایج پرباری به همراه داشته است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + سه =

قالب