چهارشنبه , 7 خرداد 1399
خانه / اخبار ایران / قاری ایرانی در مسابقات قرآن مالزی رتبه دوم را کسب کرد

قاری ایرانی در مسابقات قرآن مالزی رتبه دوم را کسب کرد

بیا تو مالزی - مختار دهقان نماینده ایران در شصتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی رتبه دوم قرائت را در میان نمایندگان 21 کشور شرکت کننده کسب و جایزه خود را از سلطان محمد پنجم پادشاه این کشور دریافت کرد.

نتایج شصتمین مسابقات بین المللی قران کریم مالزی شامگاه شنبه اعلام شد و برندگان در دو بخش حفظ و قرائت جوایز خود را از سلطان محمد پنجم سلطان ایالت کلانتان و پادشاه مالزی دریافت کردند.

در این مراسم که در تالار استقلال مرکز تجارت جهانی پوترا شهر کوالالامپور برگزار شد، مقامات بلندپایه دیگر مالزی، مرضیه افخم سفیر ،علی محمد سابقی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران درمالزی و اقشار مختلف مردم مالزی حضور داشتند.

دهقان، نماینده ایران در رشته تلاوت این دوره از مسابقات بود که تلاوت آیات 59 تا 66 سوره نساء را شامگاه پنجشنبه در بخش قرائت اجرا کرده بود. در این مسابقات قاری مالزیایی رتبه نخست را به خود اختصاص داد.

شصتمین دوره مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن کریم مالزی در روزهای 17 تا 22 اردیبهشت با حضور قاریان و حافظان 21 کشور مختلف جهان برگزار شد.

جواد سادات فاطمی به عنوان استاد راهنما ، قاری حرم رضوی و نماینده جمهوری اسلامی ایران در مسابقات قرائت را که 36 شرکت کننده داشت، همراهی کرد.

جایزه نفر نخست مسابقات امسال در بخش قرائت مردان و زنان یک شمش طلا به ارزش 70 هزار رینگیت (حدود 16 هزار و 300 دلار) و 40 هزار رینگیت (حدود 9 هزار و 300 دلار) وجه نقد است.

شمش طلا را بنیاد توسعه اقتصاد اسلامی مالزی به برندگان اهدا کرد.

نفر دوم 30 هزار رینگیت (حدود هفت هزار دلار) ، نفر سوم 20 هزار رینگیت (حدود چهار هزار و 650 دلار)، نفر چهارم 15 هزار رینگیت (حدود سه هزار و 500 دلار) و نفر پنجم 10 هزار رینگیت (بیش از دو هزار و 300 دلار) جایزه در رشته قرائت دریافت کردند.

علاوه براین ، در مسابقات تلاوت به تمام شرکت کنندگان 3 هزار رینگیت پرداخت می شود.

‘حامد علیزاده’ قاری ایرانی شرکت کننده سال گذشته در پنجاه و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم مالزی مقام نخست در بخش قرائت را کسب کرد.

قاریان ایرانی در مجموع تاکنون توانسته اند در 11 دوره از این مسابقات بین المللی جایگاه نخست را کسب کنند. 9 مقام دومی و یک مقام سوم نیز دیگر رتبه های قاریان ایرانی است که تاکنون به ثبت رسیده و مالزی تاکنون به عنوان میزبان 31 دوره مقام نخست را به خود اختصاص داده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مسابقات تیراندازی آسیا | نخستین سهمیه المپیک اندونزی با مربی ایرانی

بیا تو مالزی - مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا و کسب سهمیه المپیک از امروز سه‌شنبه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب