خانه / اخبار مالزی / قانون امنیت داخلی مالزی و اعتراض های مردمی به تصویب آن

قانون امنیت داخلی مالزی و اعتراض های مردمی به تصویب آن

بیا تو مالزی - قانون امنیت داخلی (ISA) مالزی جنجالی ترین بند قانون اساسی مالزی محسوب می شود که در سال های اخیر باعث بروز مناقشات زیادی در این کشور شده است و در آخرین مورد نیز روز شنبه با خشونت پلیس علیه معترضان به این قانون همراه شد.

 

 به گزارش ایرنا از مالزی، بر اساس این قانون که در زمان حکومت انگلیس بر این کشور تصویب شده، پلیس مالزی می تواند هر فرد مظنون به تهدید امنیت کشور را دستگیر و بدون محاکمه در دادگاه تا شصت روز در بازداشت نگه دارد.

بر اساس این گزارش، همچین دوران بازداشت این دسته از افراد با دستور و حکم وزیر کشور مالزی به صورت نامحدود قابل تمدید می باشد.

مالزی در این قانون همچنین تجمع اعتراض آمیز بیش از پنج نفر را ممنوع ساخته و آن را منوط به اخذ مجوز از وزارت کشور مالزی دانسته است.

گروه های مخالف و احزاب اپوزیسیون مالزی همواره دولت حاکم را به سوء استفاده از این قانون به منظور سرکوب مخالفان متهم کرده است.

این گزارش حاکی است، تاکنون بیشتر زندانیان سیاسی و روزنامه نگاران بازداشت شده در این کشور بر اساس استناد به قانون امنیت داخلی بازداشت و زندانی شده اند.

نجیب تون رزاق، نخست وزیر مالزی هنگام به دست گرفتن قدرت در حدود چهار ماه پیش، وعده اصلاح این قانون را داده بود که با استقبال گسترده مردم مواجه شد اما عملا این موضوع محقق نشد و اصلاحات صورت گرفته نظر معترضان را تامین نکرد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب