چهارشنبه , 2 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / قصد مالزی برای ممنوعیت فروش بنزین یارانه ای به خارجی ها

قصد مالزی برای ممنوعیت فروش بنزین یارانه ای به خارجی ها

بیا تو مالزی -

دولت مالزی خرید بنزین را توسط رانندگان خودروهای با پلاک خارجی در مناطق مرزی این کشور ممنوع خواهد کرد…

به گزارش خبرخودرو ، دولت مالزی در شرایطی این اقدام را اتخاذ خواهد کرد که یارانه های سنگین، بهای بنزین را در این کشور، به رغم افزایش بهای جهانی ان، پایین نگه داشته است.

شهریر عبدالصمد وزیر امور مصرف کنندگان و تجارت داخلی مالزی اعلام کرد هدف از این ممنوعیت، جلوگیری از سفر رانندگان خارجی از تایلند و سنگاپور به مالزی برای استفاده از بنزین و گازوئیل ارزان این کشور که بهای ان دو برابر ارزانتر از کشورهای همسایه است، می باشد.

خبرگزاری برنامای مالزی به نقل از شهریر صمد اعلام کرد این ممنوعیت، اقدامی جدی توسط دولت این کشور برای کاهش هدر رفتن یارانه ها است

.

یکی از معاونان وزیر امور مصرف کنندگان و تجارت داخلی مالزی نیز که مایل نبود نامش فاش شود، اظهارات شهریر صمد را تایید کرد.

شهریر صمد در ادامه خاطر نشان کرد یارانه های سوختی که پیش بینی می شود در سال جاری میلادی چهارده میلیارد دلار برای دولت مالزی هزینه داشته باشد، باید مورد استفاده طبقات کم درامدتر جامعه و نه خارجی ها قرار بگیرد.

روزنامه دیلی استار به نقل از وی اعلام کرد این اقدام موقتی است و تا زمانیکه به مدیریت بهتر نظام یارانه ای دست پیدا کنیم، ادامه خواهد یافت

.

وی تصریح کرد این ممنوعیت از روز جمعه در سیصد پمپ بنزین در فاصله پنجاه کیلومتری مرز مالزی با تایلند و سنگاپور به اجرا در خواهد امد.

رییس انجمن محلی فروشندگان بنزین در مالزی نیز در همین حال احتمال داد این ممنوعیت به صنعت جهانگردی و روابط این کشور با همسایگانش اسیب برساند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب