شنبه , 16 فروردین 1399
خانه / اخبار ایران / قیمت خرید خدمت سربازی سال 97 نجومی شد! | 70 میلیون جریمه خرید خدمت سربازی؟!

قیمت خرید خدمت سربازی سال 97 نجومی شد! | 70 میلیون جریمه خرید خدمت سربازی؟!

بیا تو مالزی - قیمت خرید خدمت سربازی نجومی شد! | کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس امروز افزایش دو تا سه برابری قیمت خرید خدمت سربازی را در بودجه 97 تصویب کرد! این تصمیم در حالی گرفته شده که در بودجه 96 این افزایش نسبت به سال قبل 5 میلیون تومان بود! اگر این طرح تصویب شود، میزان جریمه خدمت سربازی سر به فلک می کشد و تا 70 میلیون تومان می رسد!

دولت در لایحه بودجه پیشنهادی سال 97، میزان جریمه خرید خدمت سربازی را نسبت به سال پیش تغییری نداده بود. در حال حاضر میزان جریمه خدمت سربازی برای زیر دیپلم، 10 میلیون تومان، دیپلم 15 میلیون تومان، فوق دیپلم 20 میلیون تومان، لیسانس 25 میلیون تومان، فوق لیسانس 30 میلیون تومان و دکتری 35 میلیون تومان است!

در صورتی که این طرح تصویب شود، میزان جریمه خرید خدمت سربازی در سال 97 برای زیر دیپلم 20 میلیون، دیپلم 30 میلیون، فوق دیپلم 40 میلیون، لیسانس 50 میلیون، فوق لیسانس 60 میلیون و دکتری 70 میلیون تومان خواهد شد!

این تصمیم البته باید در صحن مجلس بررسی شود، و تصویب آن بدین شکل در مجلس بعید به نظر می رسد.

مصوبه مجلس درباره قیمت خرید خدمت سربازی سال 97

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه جزییات تغییرات قیمتی خرید سربازی را تشریح کرد.
هادی قوامی درباره نشست صبح امروز (دوشنبه ۴ در ماه) کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، اظهارداشت: در نشست صبح امروز بخش‌های درآمدی لایحه بودجه سال ۹۶ تا تبصره‌ ۱۳ بررسی شد.

نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر مشغول تبصرهای درآمدی لایحه بودجه هستیم و به تبصره ۱۳ آن رسیده‌ایم، گفت: حکمی که در تبصره ۶ لایحه بودجه در خصوص تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده وجود داشت تا زمانی‌که اصلاحات موجود در کمیسیون به صحن علنی مجلس شورای اسلامی ارائه شود حذف شد.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در واگذاری‌ها احکامی وجود داشت و چند مورد پیشنهاد حذف دیگر نیز در کمیسیون تصویب شد، ادامه داد: در کمیسیون مصوب شد تا قیمت خرید خدمت سربازی برای افراد دارای مدارک تحصیلی زیر دیپلم، دیپلم، فوق دیپلم و لیسانس دو برابر شود و همچنین قیمت خرید خدمت سربازی افراد دارای مدارک فوق لیسانس تا دکترای تخصصی رشته‌های علوم پزشکی و بالاتر سه برابر شود.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب