خانه / اخبار مالزی / كشف آزمایشگاه بزرگ تولید مواد مخدر در مالزی

كشف آزمایشگاه بزرگ تولید مواد مخدر در مالزی

بیا تو مالزی -

روزنامه "استار" چاپ مالزی ازكشف یك آزمایشگاه بزرگ تولید مواد مخدر در داخل یك كارخانه ذوب فلزات در ایالت "پیننگ" این كشور خبر داد…

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، این روزنامه درشماره اخیر خود نوشت: این آزمایشگاه كه در محل كارخانه ذوب فلزات در منطقه "پایا تروبونگ" ایالت پیننگ مالزی واقع شده، روزانه برای حدود یك میلیون و ‪ ۴۰۰‬هزار معتاد به مواد مخدر، هرویین و گراس (‪ (syabu‬تولید می‌كرده است.

براساس این گزارش در یورش ناگهانی نیروهای پلیس مالزی به داخل كارخانه مذكور مقدار ‪ ۳۸/۵‬كیلوگرم هرویین و یك كیلو و ‪ ۶۰۰‬گرم سیابو به ارزش چهار میلیون و ‪ ۵۰۰‬هزار رینگیت (‪ ۱۱‬میلیارد و ‪ ۷۰۰‬میلیون ریال) كشف شد.

برهمین اساس در یورش پلیس همچنین هفت قبضه تفنگ، سه قبضه كلت كالیبر ‪۴۵‬ و نیز تعداد ‪ ۳۷۳‬عدد فشنگ كشف شد كه از آن به عنوان بزرگترین كشف سلاح این كشور در سالهای اخیر یاد كردند.

"محمد بكری زینین" رئیس بخش مبارزه با موادمخدر پلیس مالزی نیز از دستگیری یك فرد میانسال همراه‌با مقادیر قابل توجهی پول نقد و طلا در رابطه با قاچاق مواد مخدر از آزمایشگاه كشف شده خبر داد.

وی همچنین به تحقیقات و بررسی‌های جاری پلیس مالزی درباره شناسایی عوامل راه‌اندازی آزمایشگاه مواد مخدر در ایالت پیننگ اشاره كرد.

براساس این گزارش، قاچاق مواد مخدر در مالزی بویژه از مبدا تایلند از سال ‪ ۲۰۰۴‬میلادی فزونی یافته است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب