خانه / اخبار ایران / كشف ‌16 تن مواد مخدر در دو ماه‌

كشف ‌16 تن مواد مخدر در دو ماه‌

بیا تو مالزی -

مرزبانان توانستند در طول دو ماه گذشته حدود 16 تن انواع مواد مخدر را در كشور كشف و ضبط كنند…

جانشین فرمانده مرزبانی با تشریح عملكرد مأموران این یگان در دو ماه گذشته، گفت: مرزبانان توانستند در طول دو ماه گذشته حدود 16 تن انواع مواد مخدر را در كشور كشف و ضبط كنند.

امیر احمد گراوند در نشست خبری ضمن تشریح عملكرد مرزبانان، گفت: در 48 ساعت گذشته سه مورد درگیری مسلحانه فی ما بین مرزبانان و همچنین قاچاقچیان غیر مجاز كه قصد ورود به كشور را داشتند، رخ داد.

وی در تشریح این خبر گفت: یكی از این درگیری‌ها كه در منطقه هنگ مرزی میرجاوه در منطقه لار رخ داد مرزبانان در درگیری مسلحانه با قاچاقچیان مواد مخدر توانستند حدود 700 كیلوگرم انواع مواد مخدر را از قاچاقچیان كشف و ضبط كنند.

جانشین فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینكه در این عملیات یكی از مرزبانان مجروح و یكی دیگر به شهادت رسید، اظهار كرد: تعداد زیادی اسلحه و مهمات نیز از این قاچاقچیان كشف و ضبط شد.

گراوند در تشریح درگیری دیگری مابین مرزبانان و قاچاقچیان مواد مخدر كه در منطقه رودخانه نهنگ در حوزه استحفاظی هنگ مرزی نگور و جكیگور و سراوان رخ داده بود، گفت: مرزبانان توانستند در این عملیات حدود دو تن انواع مواد مخدر را از قاچاقچیان كشف و ضبط كنند.

به گفته وی، مرزبانان علاوه بر كشف دو تن مواد مخدر، دو دستگاه خودروی سواری و تعداد زیادی گوشی تلفن همراه از قاچاقچیان كشف و ضبط كردند.

كشف و ضبط دو تن و 700 كیلوگرم انواع مواد مخدر طی 48 ساعت گذشته

جانشین فرمانده مرزبانی با بیان اینكه در 48 ساعت گذشته دو تن و 700 كیلوگرم انواع مواد مخدر توسط مرزبانان كشور كشف و ضبط شده است، گفت: تعدادی از این قاچاقچیان نیز در درگیری مسلحانه رخ داده به هلاكت رسیده و مابقی آنان به دلیل نزدیكی محل درگیری به نوار مرزی به كشورهای همسایه متواری شدند.

انهدام دو باند فروش اسلحه در 48 ساعت گذشته

وی همچنین در تشریح انهدام باند قاچاق و فروش اسلحه در مرزهای كشور، تصریح كرد: در 48 ساعت گذشته مرزبانان كشور توانستند دو باند بزرگ فروش اسلحه را متلاشی كنند كه در مجموع 54 قبضه سلاح جنگی و شكاری كشف و ضبط شد.

جانشین فرمانده مرزبانی افزود: مرزبانان 27 كلت جنگی را در منطقه هنگ مرزی قصر شیرین و 27 اسلحه شكاری 5 تیر را در هنگ مرزی ارومیه كشف و ضبط كردند.

وی در تشریح اقدامات انجام شده مرزبانان در امر مبارزه با ورود مشروبات الكلی نیز گفت: در48 ساعت گذشته مرزبانان مقدار زیادی مشروبات الكلی كشف و ضبط كردند كه در این راستا سه نفر از قاچاقچیان مشروبات الكلی كه اقدام به درگیری مسلحانه با مرزبانان كردند، مجروح و دستگیر شدند.

كشف و ضبط 150 هزار لیتر مواد سوختنی توسط مرزبانان در نوار مرزی كشور

گراوند با بیان اینكه در 48 ساعت گذشته بیش از 150 هزار لیتر مواد سوختنی توسط مرزبانان در نوار مرزی كشور كشف و ضبط شد، در تشریح عملكرد مرزبانان در طول دو ماه گذشته، اظهار كرد: بیش از16 تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تا كنون توسط مرزبانان كشف شده است كه این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 27 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینكه در حوزه به هلاكت رساندن اشرار، مرزبانان نسبت به مدت مشابه سال قبل 36 درصد رشد داشته‌اند، گفت: میزان كشفیات مشروبات الكلی در دو ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل برابر و مساوی است.

جانشین فرمانده مرزبانی همچنین با بیان اینكه كشف انواع مواد سوختنی در دو ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 42 درصد افزایش داشته است، خاطرنشان كرد: از ابتدای سال جاری تا كنون 4/5 میلیون لیتر انواع مواد سوختنی در كشور كشف شده است.

 

اختصاص 103 میلیارد تومان برای انسداد مرزها

به گزارش ایسنا، جانشین فرمانده مرزبانی همچنین در بخش یگری از سخنان خود با بیان اینكه برای انسداد مرزها اعتباری 103 میلیارد تومانی برای مرزبانی در نظر گرفته شده است، گفت: در بحث انسداد مرزها با توجه به جغرافیای جرم و مشكلات پیش رو، انسداد مرزهای شرقی و غربی در اولویت قرار دارد و امیدواریم با اعتبارات اختصاص یافته در سال جاری شاهد پیشرفت در این حوزه باشیم.

وی با اعلام این خبر كه تقویت مرزبانی تا پایان سال جاری انجام می‌گیرد، گفت: با برنامه‌ ریزی‌های انجام گرفته شاهد تحركات خوبی در حوزه تقویت دریابانی خواهیم داشت.

 

منبع:خبرگزاری ایسنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − چهار =

قالب