چهارشنبه , 1 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / كوالالامپور – افتتاحیه كنفرانس جهانی دانش‌آموختگان دانشگاه‌الازهر مصر

كوالالامپور – افتتاحیه كنفرانس جهانی دانش‌آموختگان دانشگاه‌الازهر مصر

بیا تو مالزی -

كنفرانس جهانی دانش‌آموختگان دانشگاه "الازهر" مصر در سال ‪ ۲۰۰۸‬عصر جمعه  با سخنان "عبدالله احمد بداوی" نخست وزیر مالزی , در مركز همایشهای شهر كوالالامپور كار خود را آغاز كرد…

كنفرانس جهانی دانش‌آموختگان دانشگاه "الازهر" مصر در سال ‪ ۲۰۰۸‬عصر جمعه در مركز همایشهای شهر كوالالامپور كار خود را آغاز كرد.

به گزارش ایرنا، نخست وزیر مالزی درآیین افتتاحیه این كنفرانس كه "اسلام هزاره‌ای، میان چالشهای جاری و موروثی" عنوان گرفته، كوته‌بینی را بزرگترین دشمن امروزی مسلمانان جهان قلمداد كرد.

"عبدالله احمد بداوی"افزود: این ویژگی نه‌تنها مانع پیشرفت مسلمانان شده بلكه این زمینه را فراهم می‌سازد كه دشمنان اسلام با سهولت بیشتری بتوانند تبلیغات سوء خود را گسترش دهند.

نخست وزیر مالزی ضمن آنكه كوته‌بینی در نزد مسلمانان را مهمترین خطر پیش روی آنان دانست، اضافه كرد: در صورت عدم تمهید مناسب، این صفت خطرناك در میان دنیای اسلام ریشه دوانده و مسلمانان را به افراطیون تبدیل خواهد كرد.

وی، علما و متفكران اسلامی را به یافتن راههایی برای اصلاح وضع مسلمانان و نمایاندن راه درست به آنان فرا خواند.

بداوی گفت: كوته‌بینی، فضای مناسب و لازم را برای دشمنان برای كاشت بذر نابودی اسلام ایجاد كرده و درصورت عدم مقابله اصولی با آن، همچون سرطان در بدنه دنیای اسلام ریشه خواهد دواند.

وی تاكید كرد: مسلمانان كوته‌بین، اسلام را از زاویه تنگ دید خود می‌نگرند و لذا تنها می‌توانند یك منظر باریك از اسلام را ارایه كنند.

رئیس سازمان كنفرانس اسلامی دربخش دیگری از سخنان خود یكی دیگر از مسایل مهم مبتلابه كشورهای اسلامی را كه موجب تضعیف جهان اسلام شده، ضعف اقتصادی و وجود فقر گسترده در برخی از این كشورها عنوان كرد.

بداوی، این فقر را ریشه استثمار و فشار موجود بر كشورهای مسلمان دانست و پیشنهادكرد، كشورهای اسلامی كه از توانایی‌های بیشتری برخوردارند تا حد ممكن دانشجویانی از كشورهای فقیرتر اسلامی را در دانشگاههای خود پذیرش كنند.

كنفرانس جهانی دانش‌آموختگان دانشگاه الازهر مصر در سال ‪ ۲۰۰۸‬میلادی برای نخستین بار در تاریخ این دانشگاه در خارج از كشور مصر برگزار شده است.

هدف از برگزاری این كنفرانس، تبادل دیدگاههای اندیشمندان اسلامی در مورد اسلام هزاره‌ای و چالشهای فراروی آن اعلام شده است.

بر همین اساس شماری از دانش‌آموختگان این دانشگاه از سراسر جهان از جمله كشورهای اروپایی، آمریكایی، خاورمیانه، آفریقا، آسیا و آسیای مركزی برای حضور در این كنفرانس چهار روزه به مالزی سفر كرده‌اند.

همچنین شماری از وزرای كشورهای اسلامی فارغ‌التحصیل از دانشگاه الازهر نیز در این كنفرانس شركت دارند.

كنفرانس جهانی دانش‌آموختگان دانشگاه الازهر مصر در سال ‪ ۲۰۰۸‬میلادی از ‪۱۵‬ لغایت ‪ ۱۸‬فوریه (‪ ۲۶‬تا‪ ۲۹‬بهمن) به مدت چهار روز در شهر كوالالامپور ادامه خواهد داشت.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 4 =

قالب