خانه / دانش و فناوری / كیفیت پهنای باند اینترنت در كشور با نوسان روبه‌روست

كیفیت پهنای باند اینترنت در كشور با نوسان روبه‌روست

بیا تو مالزی -

آفتاب: با كاهش قیمت پهنای باند اینترنت شركت‌ها نمی‌توانند قیمت ارائه‌ی سرویس ADSL را كاهش دهند زیرا در این صورت متضرر شده و مجبور می‌شوند از جیب خود هزینه كنند…به گزارش ایسنا ، هادی مهمانی – یك مدیر شركت اینترنتی – با بیان این مطلب و با اشاره به وضعیت پهنای باند اینترنت و این كه مشكلی در زمینه‌ی كمیت پهنای باند در كشور وجود ندارد اظهار كرد‌: مشكل اصلی شركت‌های اینترنتی در زمینه‌ی میزان پهنای باند نیست بلكه كیفیت نامناسب آن است.

كیفیت همیشه با نوسان رو‌به‌رو بوده و از كیفیت مناسبی در این زمینه برخوردار نیستیم اما با این حال نسبت به سال‌های گذشته كیفیت‌مان بهبود یافته است.

وی ادامه داد: شركت‌های ISP بر حسب نیاز خود درخواست‌های متفاوتی در زمینه‌ی پهنای باند دارند به عنوان مثال این شركت ماهانه در حدود 12 تا 20 مگ پهنای باند نیاز دارد.

مهمانی درباره‌ی پایین بودن سرعت اینترنت در كشور و نامناسب بودن ارایه‌ی پهنای باند اینترنت در شهرهای كوچك گفت: متاسفانه در كشور زیرساخت از وضعیت مناسبی برخودار نیست و این موضوع ارتباطی به فیبر نوری ندارد و در بحث ADSL (اینترنت پرسرعت) مسیرهای مخابرات و بستری كه این سرویس از آن طریق به دست مشتری می‌رسد، خراب است.

این مدیر شركت اینترنتی ادامه داد: در شهرهای كوچك مسیر انتقال ضعیف است و در برخی موارد نیز میزان پورت در آن شهرها كمتر است و دلیل اصلی این موضوع را باید از مخابرات پرسید.

او درباره‌ی قیمت پهنای باند اینترنت و این كه چرا كاهش قیمت در این زمینه تاثیری در كاهش قیمت ارائه سرویس ADSL نداشته و فقط كاهش ناچیزی در قیمت كارت‌های اینترنت برای كاربران نهایی داشته است اظهار كرد: هزینه‌ی پهنای باند در ISPها، هزینه‌ی زیادی را شامل نشده و شاید در حدود 20 تا 30 درصد هزینه‌ها را شامل شود، بنابراین با كاهش قیمت آن تاثیر چندانی را در قمیت كارت‌ها برای كاربران نخواهیم داشت زیرا شركت‌ها علاوه بر این هزینه، هزینه‌های دیگری نیز دارند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

فیس بوک از شما جاسوسی می کند، چه عضوش باشید و چه نباشید

بیا تو مالزی - حتی اگر هرگز عضو فیس بوک نبوده باشید یا برای مدت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × چهار =

قالب