یکشنبه , 26 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / مالزی، سنگاپور و تایلند روند رو به رشد را آغاز كردند

مالزی، سنگاپور و تایلند روند رو به رشد را آغاز كردند

بیا تو مالزی - مقامات دولتی و بانك‌های مركزی كشورهای مالزی، سنگاپور و تایلند از آغاز روند رو به رشد اقتصاد كشورهای خود خبر دادند.بلومبرگ اعلام کرد، اقتصاد مالزی طی سه ماه گذشته با بحران و ركود روبه‌رو شده بود.

بر اساس نظرسنجی بلومبرگ از 18 اقتصاددان‌، همگی آنها بر این باورند كه بانك مركزی مالزی نرخ بهره بانكی را در حد 2‌درصد حفظ خواهد كرد‌. رشد اقتصادی مالزی طی سه ماه دوم امسال بیش از 5.1‌درصد كاهش داشته است‌. این برای نخستین بار است كه اقتصاد مالزی طی ده سال اخیر با بحران و ركود روبه‌رو شده است‌.

زتی اختر عزیز رییس بانك مركزی مالزی گفت‌، اقتصاد این كشور با نشانه‌هایی از بهبود و رشد روبه‌رو شده و روند رشد اقتصادی بار دیگر از سه ماه پایانی امسال آغاز خواهد شد‌. میزان تولیدات صنعتی‌، فروش خودرو و مسكن تا حدی در اقتصاد مالزی بهبود یافته است‌. كارشناسان اقتصادی بر این باورند كه نرخ بهره بانكی مالزی تا شش ماه دوم 2010 افزایش نخواهد یافت‌. دولتهای مختلف جهان برای مقابله با بحران و ركود اقتصادی تا كنون 2‌تریلیون دلار به اقتصاد جهانی تزریق كرده و نرخ بهره بانكی را به شدت كاهش داده‌اند‌.

سنگاپور و تایلند كشورهای همسایه مالزی نیز از افزایش رشد اقتصادی طی سه ماه دوم امسال روبه‌رو شدند‌. نرخ بهره بانكی مالزی از نوامبر تا فوریه بیش از 5/1‌درصد كاهش داشته است‌. دولت مالزی نیز تاكنون 19میلیارد دلار بسته محرك اقتصادی اجرا كرده است‌. نرخ بهره بانكی مالزی اكنون به پایین‌ترین حد خود از سال 2004 میلادی رسیده است‌.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − پانزده =

قالب