خانه / اخبار مالزی / مالزی؛ قطب گردشگری درمانی شرق آسیا

مالزی؛ قطب گردشگری درمانی شرق آسیا

بیا تو مالزی -

هرچند فقط چندسال از آغاز تلاش‌های مالزی برای جذب گردشگران درمانی گذشته، این كشور به قطب گردشگری درمانی شرق آسیا تبدیل شده است…

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از منابع خبری اینترنتی، مالزی كه در سال‌های گذشته از آن به‌عنوان یك مقصد گردشگری فرهنگی، تاریخی و طبیعی نام برده می‌شد، در سال‌های اخیر در راستای تلاش‌های دولت این كشور برای افزایش تولید ناخالص داخلی (GDP) و اشتغال بخشی از نیروی كار مالزی، اقدامات زیادی را در راستای توسعه‌ی گردشگری درمانی و تبدیل كردن این كشور به قطب گردشگری درمانی شرق آسیا انجام داده است.

البته دو كشور سنگاپور و تایلند نیز در منطقه‌ی شرق آسیا، عملكرد خوبی در جذب گردشگران درمانی داشته‌اند. براساس آمار ارایه‌شده، از سال 2003 میلادی تا كنون، مالزی اقدامات جدی را برای جذب گردشگران درمانی آغاز كرده و گردشگری این كشور به‌طور متوسط سالانه بین 15 تا 16 درصد رشد داشته است.

در این راستا، از سال 2003 پروژه‌های متعددی برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری درمانی در مالزی اجرا شده‌اند كه از آن جمله به احداث صدها بیمارستان و كلینیك برای پذیرایی از گردشگران با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی می‌توان اشاره كرد.

طبق مطالعات انجام‌شده توسط نهادهای بین‌المللی، گردشگری درمانی در سال‌های اخیر در كل جهان نسبت به دیگر گونه‌های صنعت گردشگری رشد بیشتری داشته است. بخش اعظم گردشگران درمانی مالزی از كشورهای اروپایی، آمریكا، كانادا، منطقه‌ی خاورمیانه، كامبوج و ویتنام هستند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب