خانه / اخبار مالزی / مالزی استخدام کارگران خارجی در بخشهای صنعت و خدمات را ممنوع کرد

مالزی استخدام کارگران خارجی در بخشهای صنعت و خدمات را ممنوع کرد

بیا تو مالزی -

دولت مالزی استخدام کارگران خارجی در بخشهای صنعت و خدمات این کشور را ممنوع کرد…به گزارش روز پنج شنبه روزنامه نیواستریتز تایمز، وزیر منابع انسانی مالزی با اعلام این مطلب افزود: کابینه مالزی این تصمیم را به دلیل وضعیت اقتصادی کشور و نیز اشتغالزایی بیشتر برای نیروهای بومی اتخاذ کرده است.

بنا به این گزارش، سابرامانیان افزود: با اجرایی ساختن این قانون برای بیش از 45 هزار نفر از مردم این کشور فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

در همین حال، وزیر کشور مالزی نیز در ارتباط با این تصمیم کابینه دولت گفت: دیگر زمان استخدام نیروهای خارجی در بخش های صنعت و خدمات کشور به پایان رسیده است.

سید حمید البار با تاکید بر لزوم همکاری همه کارفرمایان مالزیایی با تصمیم جدید دولت خاطرنشان ساخت که دولت در آینده تلاش خواهد کرد که این قانون را به دیگر بخشهای کشور نیز تعمیم دهد.

به گزارش ایرنا، در زمان حاضر نزدیک به 20 درصد از بازار کار مالزی در دست دو میلیون و 100 هزار نیروی کار خارجی است که به صورت قانونی و مجاز در این کشور مشغول به کار هستند.

این در حالی است که بخشی از بازار کار این کشور نیز در دست آن بخش از اتباع خارجی است که به صورت غیر قانونی در این کشور اقامت دارند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 4 =

قالب