خانه / اخبار مالزی / مالزی انتشار فیلم فتنه را محكوم كرد

مالزی انتشار فیلم فتنه را محكوم كرد

بیا تو مالزی -

 

مالزی انتشار اینترنتی فیلم فتنه توسط یك عضو پارلمان هلند را شدیدا محكوم كرد…

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، وزیر خارجه این كشور اقدام غیرقانونی نماینده پارلمان هلند در پخش اینترنتی فیلم فتنه را بی مسوولیتی آشكار دانست و آنرا شدیدا محكوم كرد.

بنا به این گزارش ، رئیس یتیم گفت:: این فیلم كه اسلام را یك دین افراطی و خشونت آمیز به تصویر می‌كشد ، نه تنها گمراه‌كننده و نادرست است ، بلكه یك بی‌اعتنایی خشن و توهین آشكار به دین اسلام محسوب می‌شود كه احساسات مسلمانان در سراسر جهان را برانگیخته است .

وزیر خارجه مالزی ادامه داد: نمی‌توان به بهانه آزادی بیان ، مقدسات سایر ادیان را نادیده گرفت و به آنها توهین كرد.

رئیس یتیم همچنین از دولت هلند خواست ، ضمن تلاش برای جبران و ترمیم وجهه این كشور، در اتخاذ تدابیر پیشگیرانه علیه این اقدامات غیرمسوولانه تعجیل كند.

در عین حال ، خبرگزاری شین هوا نیز از محكوم كردن انتشار اینترنتی فیلم فتنه از سوی مقامات سنگاپور خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه این خبرگزاری ، معاون نخست وزیر سنگاپور در جمع خبرنگاران ، از انتشار فیلم موهن به مقدسات دین اسلام در اینترنت توسط یك نماینده پارلمان هلند ابراز تاسف كرد.

بنابه این گزارش ، ون كانگ سنگ گفت: آزادی بیان به هیچ كس اجازه توهین به مقدسات سایر ادیان و نژادها را نمی‌دهد و اقدام این نماینده هلند سوء استفاده آشكار از آزادی بیان است.

وی ادامه داد: به همین دلیل سنگاپور انتشار این فیلم را همانند اقدام كاریكاتوریست دانماركی در اهانت به دین اسلام محكوم می‌كند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب