دوشنبه , 12 خرداد 1399
خانه / اخبار مالزی / مالزی برای کاهش شمار کارگران خارجی اقدام می کند

مالزی برای کاهش شمار کارگران خارجی اقدام می کند

بیا تو مالزی -

وزیر منابع انسانی مالزی گفت: دولت قانون اشتغال را به منظور کاهش شمار کارگران خارجی اصلاح می کند…به گزارش روز جمعه خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، "سابرا مانیام" پنجشنبه شب در گفت وگو با خبرنگاران افزود: دولت با هدف کاهش تعداد کارگران خارجی مقیم مالزی قانون اشتغال سال 1995 میلادی این کشور را اصلاح می کند.

براساس این گزارش، وزیر منابع انسانی مالزی ابراز امیدواری کرد که لایحه اصلاح این قانون بزودی تهیه و در دسامبر سال جاری(2008) میلادی به پارلمان این کشور ارائه شود.

سابرا مانیام محورهای اصلی این لایحه را تاکید بر تقدم استفاده از کارگران بومی، اعمال محدودیت در استفاده از کارگران خارجی و نیز همکاری با دیگر وزارتخانه ها برای وادار ساختن سازمان های زیرمجموعه خود در استفاده از کارگران داخلی برشمرد.

به گزارش ایرنا، مالزی بدلیل برخورداری از امکانات بهتر زندگی همواره مورد توجه کارگران خارجی بویژه از سوی کشورهای فقیرتر منطقه بوده است.

با وجود تشدید قوانین مربوط به استخدام مهاجران غیرقانونی بویژه از سال ‎ 2002میلادی به این طرف، دولت مالزی همچنان با این معضل رو به روست.

شمار کارگران خارجی در مالزی دو میلیون نفر تخمین زده می شوند که بیشتر آنها را شهروندان اندونزیایی، بنگلادشی، تایلندی، فیلیپینی، کامبوجی، لائوسی، چینی و نپالی تشکیل می‌دهند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب