دوشنبه , 31 شهریور 1399
خانه / اخبار مالزی / مالزی تا سال 2015 میلادی از وجود مواد مخدر پاک خواهد شد

مالزی تا سال 2015 میلادی از وجود مواد مخدر پاک خواهد شد

بیا تو مالزی -

وزیر کشور مالزی اعلام کرد: این کشور سال 2015 میلادی را هدف خود برای عاری شدن از مواد مخدر قرار داده است…به گزارش روز جمعه خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، سید حمید البار گفت: دولت مالزی برای رسیدن به هدف تعیین شده، خود را کاملا متعهد دانسته و بویژه در مبارزه با باندهای قاچاق مواد مخدر و نیز برنامه های بازپروری اقدامات ضروری را به انجام خواهد رساند.

اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آ.سه.آن) نیز سال 2015 را به عنوان ضرب الاجل عاری ساختن منطقه از وجود مواد مخدر تعیین کرده است.

این گزارش می افزاید: با این حال البار نگرانی خود و کابینه دولت را از شمار رو به تزاید معتادان مواد مخدر در کشور که تعداد آنان بین 400 تا 500 هزار نفر تخمین زده می شود، ابراز داشت.

وزیر کشور مالزی تصریح کرد: به همین منظور کابینه این کشور در حال بررسی طرحی است که بر اساس آن کارکنان دولت که بخاطر اعتیاد به مواد مخدر از کار اخراج شده اند، پس از بازپروری کامل مجددا به استخدام در آیند.
وی ادامه داد: این اقدام دولت در جهت سیاست پذیرش مجدد معتادان از سوی جامعه است که پیش از این تدوین شده است.

البار تأکید کرد: چنانچه خود دولت درخصوص بازگشت به کار مجدد معتادانی که کاملا بازپروری شده اند اقدامی نکند، در این صورت چگونه می توانیم از جامعه خواستار پذیرش مجدد معتادان سابق باشیم.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب