دوشنبه , 30 اردیبهشت 1398
خانه / اخبار مالزی / مالزی خواستاراجرای قطعنامه سازمان ملل برای مقابله با دزدان دریایی شد

مالزی خواستاراجرای قطعنامه سازمان ملل برای مقابله با دزدان دریایی شد

بیا تو مالزی -

وزیر امور خارجه مالزی بر ضرورت اجرای قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد برای مقابله با راهزنان دریایی تأکید کرد…به گزارش روز جمعه خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، رئیس یتیم در همایش همکاری اقتصادی آسیا – اقیانوسیه (آپک) در پرو افزود: با توجه به افزایش تهدیدات راهزنان دریایی و ناامن شدن تجارت بین الملل، اکنون زمان اجرای قطعنامه 1816 سازمان ملل متحد در مقابله با این بحران فرا رسیده است.

بنا بر این گزارش، وزیر امور خارجه مالزی با اشاره به بیش از 60 مورد حمله و اقدام برای ربودن کشتی های باری و تجاری در منطقه خلیج عدن، از آمادگی کامل کشورش برای همکاری در این زمینه با جامعه بین الملل خبر داد.

به گزارش ایرنا، راهزنان دریایی سومالی از آغاز سال جاری میلادی تاکنون 39 کشتی تجاری و نفتکش را به منظور باجگیری تصرف کرده اند و در زمان حاضر 17 کشتی را تحت کنترل خود دارند.

راهزنان دریایی سومالی برای هماهنگ کردن حملات خود از قایق های تندرو و تلفن های ماهواره ای استفاده می کنند و یک کشتی مادر نیز به عنوان پایگاه مرکزی، هدایت عملیات راهزنی آنها را بر عهده دارد.

سومالی از زمان سرنگونی "محمد زیادباره" دیکتاتور سابق این کشور در سال 1991 میلادی، صحنه درگیری های قومی شده و فاقد حکومت مقتدر مرکزی است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × دو =

قالب