پنج شنبه , 10 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / مالزی در اندیشه فروش محصولات حلال به بازارهای غیراسلامی است

مالزی در اندیشه فروش محصولات حلال به بازارهای غیراسلامی است

بیا تو مالزی -

مالزی در اندیشه آن است كه آنها محصولات حلال را نه تنها به كشورهای اسلامی بلكه به بازارهای غیر اسلامی نیز عرضه كند…
به‌گزارش روز چهارشنبه ایرنا از كوالالامپور، “خیری جمال‌الدین” رییس همایش بین‌المللی حلال مالزی در آیین پایانی این همایش گفت:یكی از مهمترین این اقدامات تشكیل اتحادیه بین‌المللی حلال است كه وظیفه آن هماهنگ كردن استانداردهای حلال در سراسر جهان برای حفظ یكپارچگی این صنعت می‌باشد.

” این اتحادیه همچنین می‌تواند نقش یك ناظر را بر روند اقدامات انجام شده در این بخش ایفا كند.”
خیری افزود: ما می‌خواهیم اغلب محصولات موجود در بازار جهانی حلال باشد و به همین منظور بایستی دسترسی به بازارهای جهانی گسترش یافته و نامگذاری حلال به یك تلاش بین‌المللی تبدیل شود.

در حال حاضر بخش تجارت جهانی حلال شامل بازاری با بیش از ‪ ۱/۶‬میلیارد مسلمان می‌گردد كه ارزش آن معادل دو میلیارد رینگیت تخمین زده می‌شود.

همایش جهانی حلال ‪ ۲۰۰۷‬روز دوشنبه با سخنان “عبدالله احمد بداوی” نخست وزیر مالزی در مركز همایش‌های بین‌المللی كوالالامپور آغاز بكار كرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، نخست وزیر مالزی طی سخنان خود تاكید كرد كه تشكیل “اتحادیه بین‌المللی حلال” همسان‌سازی تلاش‌های بخش حلال را به دنبال خواهد داشت.

همایش جهانی حلال، رهبران این صنعت را از نقاط مختلف دنیا با هدف به اشتراك گذاشتن تجربیات و پررنگ كردن پیشرفت‌های بدست آمده گردهم آورده بود.

مالزی ، جمعیت ‪ ۱/۶‬میلیاردی مسلمانان جهان را یك بازار عمده و بالقوه برای این صنعت می‌داند گرچه در حال حاضر قسمت عمده‌ای از این بازار در تسخیر تولیدكنندگان بدون استانداردهای حلال است.

پس از برپایی همایش جهانی، چهارمین نمایشگاه بین‌المللی حلال مالزی نیز روز پنجشنبه با سخنان نخست‌وزیر مالزی رسماافتتاح می‌شود.

مالزی با برگزاری این دو واقعه بزرگ صنعت حلال به صورت همزمان سعی دارد خود را به عنوان بزرگترین بازار جهانی حلال معرفی كند.

نمایشگاه بین‌المللی حلال مالزی در سال گذشته بیش از ‪ ۲۷‬هزار بازدیدكننده داشت كه از تولیدات بیش از ‪ ۶۰‬كشور جهان در ‪ ۵۰۵‬غرفه بازدید كردند.

برگزاركنندگان نمایشگاه در سال جاری انتظار دارند برشمار بازدیدكنندگان نسبت به سال گذشته ‪ ۲۵‬درصد افزوده شود.

چندین شركت صنعت غذایی ایران نیز در این نمایشگاه حضور دارند.

منبع : خبر گزاری جمهوری اسلمی ایران

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب