خانه / اخبار مالزی / مالزی سومین كشور جهان در رعایت نكردن حریم خصوصی افراد شناخته شده است

مالزی سومین كشور جهان در رعایت نكردن حریم خصوصی افراد شناخته شده است

بیا تو مالزی -

روزنامه "نیواستریتز تایمز" چاپ مالزی از قرارگرفتن این كشور دررده سوم كشورهای جهان به لحاظ رعایت نكردن حریم خصوصی افراد خبر داد…

این روزنامه در شماره دوشنبه خود نوشت: براساس گزارش سالانه "ناظر حقوق بشر بین‌المللی" برای سال ‪ ۲۰۰۷‬میلادی، شرایط مالزی ازنظر رعایت حریم خصوصی افراد جامعه از وضع بدی برخوردار است.

بنابه این گزارش، در رتبه‌بندی امسال این گروه كه مقر آن در انگلیس است، درمورد "رعایت حریم خصوصی افراد" مالزی درمیان سه كشور نخست درفهرست رعایت نكردن این حقوق قرار دارد.

بر اساس این گزارش، كشورهای روسیه و چین در رتبه نخست و دوم این فهرست قرار گرفته‌اند.

به نوشته نیواستریتز تایمز، گروه ناظر حقوق بشر بین‌المللی، "یونان" را به عنوان بهترین كشور جهان در برخوداری از رعایت حریم خصوصی افراد شناخته است.

بنابه این گزارش، در این رتبه‌بندی، كشورهای سنگاپور، آمریكا، انگلیس، تایوان و تایلند در میان برترین كشورهای جهان از نظر رعایت حریم خصوصی افراد جامعه قرار دارند.

روزنامه مالزیایی تصریح كرد: در این گزارش همچنین به قرار نگرفتن حق برخورداری از رعایت حریم خصوصی برای شهروندان مالزیایی در قانون‌اساسی این كشور اشاره شده و آمده است كه در این‌باره هیچ قانونی برای حمایت از حقوق شهروندی در مالزی وجود ندارد.

گروه ناظرحقوق بشر بین‌المللی همچنین باانتقاد به‌وجود قانون امنیت داخلی (‪ (ISA‬در مالزی، تعیین آن را تنها به‌لحاظ گسترش دادن به قدرت پلیس در این كشور عنوان كرده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب