خانه / اخبار مالزی / مالزی مدارک دانشگاه آزاد را نمی پذیرد

مالزی مدارک دانشگاه آزاد را نمی پذیرد

بیا تو مالزی -

نمایندگی وزارت علوم کشور ایران، لیستی از دانشگاه‌های قابل تأیید را در اختیار ما قرار داده و دیگر دانشگاه‌ها را به عنوان مؤسسه معرفی کرده‌اند که مدارک آنها قابل تأیید وزارت علوم ایران نیست. از این رو، همه پرونده‌هایی که خارج از این لیست قرار بگیرند، بررسی نخواهند شد…

حدود سیصد نفر از درخواست کنندگان برای ادامه تحصیل در دانشگاه «یو.پی.ام» مالزی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نتوانستند پذیرش بگیرند. عمده کسانی که علت آن را از مرکز «جی.اس.او» دانشگاه «یو.پی.ام» جویا شدند، نبودن نام واحدهای دانشگاه‌های آزاد شهرستان‌ها در لیست مورد تأیید بوده است.

به گزارش تابناک، امروز با تعدادی از دانشجویان قدیمی آن دانشگاه قرار ملاقاتی با خانم پروفسور عینی در مرکز «جی.اس.او» دانشگاه «یو. پی.ام» داشتیم تا از نزدیک علت این ممیزی را جویا شویم.
ایشان در این باره فرمودند: نمایندگی وزارت علوم کشور ایران، لیستی از دانشگاه‌های قابل تأیید را در اختیار ما قرار داده و دیگر دانشگاه‌ها را به عنوان مؤسسه معرفی کرده‌اند که مدارک آنها قابل تأیید وزارت علوم ایران نیست. از این رو، همه پرونده‌هایی که خارج از این لیست قرار بگیرند، بررسی نخواهند شد.

این در حالی است؛ زمانی که وزارت علوم مدارک دانشگاه آزاد را تأیید كردند، هیچ استثنایی بین واحدهای دانشگاه‌های آزاد شهرستان‌ها با مراکز استان‌ها در بین نبوده است و نکته دوم آن که بسیاری از واحدهای دانشگاه آزاد در شهرستان‌ها، به دلیل داشتن اساتید با تجربه سطح علمی بالاتری نسبت به رشته‌های مشابه در مراکز استان‌ها و حتی دانشگاه‌های دولتی دارند.

حال پرسش مهم این است: جوانان مشتاق ادامه تحصیل که بعضا نتوانسته‌اند از سد کنکور گذر کنند و برای ادامه تحصیلات عالیه، کشوری مسلمان را برگزیده‌اند، چه گناهی کرده‌اند که باید چوب اختلاف وزارت علوم با دانشگاه آزاد را بخورند؟
مگر فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد واحدهای شهرستانی، فرزندان ناخلف این کشور هستند که چنین تصمیمی پس از فارغ‌التحصیلی آنان برایشان گرفته‌اید؟

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب