خانه / اخبار مالزی / مالزی موفق‌ترین کشور غذای حلال

مالزی موفق‌ترین کشور غذای حلال

بیا تو مالزی - نخستین‌ بار محصولات غذایی حلال در مالزی تولید شد، بدست آوردن سود در بُعد جهانی و ایجاد همگرایی بین کشورهای مسلمان از اهداف ایجاد نشان حلال برای مواد غذایی است.
به گزارش اخبار اقتصاد، نخستین‌بار محصولات غذایی حلال در کشور مالزی تولید شد و اکنون نیز این کشور به عنوان قطب جهانی غذای حلال شناخته می‌شود. مالزی تنها کشوری نیست که تمایل به تجارت حلال دارد. در این زمینه رقابت‌ شدیدی میان ملت‌های مسلمان و غیرمسلمان وجود دارد که شامل برونئی، تایلند، فیلیپین، استرالیا و نیوزلند می‌شوند.

انگلیس و فرانسه اکنون از تولید کنندگان مهم غذای حلال بعد از مالزی هستند غذاهای حلال، آن دسته از تولیدات کارخانه‌ای هستند که در آنها موادی که در دین اسلام حرام معرفی شده‌اند، استفاه نشده است. مثلا از موادی مثل گوشت خوک یا الکل. نکته دیگر این که باید هم تولید و هم ارائه آن طبق قوانین اسلام باشد. مثلا گوشت باید در کشتارگاه‌ها به صورت کاملا اسلامی ذبح شود.

در بین کشورهای مسلمان، مالزی در بحث غذای حلال پیشگام است و ایران نیز در میان ۱۵ کشور اسلامی عضو، از پتانسیل خوبی برای این اقدام برخوردار است.

کشورهای مسلمان اعتقاد دارند چنانچه موضوع کد حلال به صورت یک استاندارد درآید می‌تواند برای مسلمین کشورهای اسلامی ایجاد یک هویت مستقل کند. بدست آوردن سود مناسب در بعد جهانی و ایجاد همگرایی بین کشورهای مسلمان از اهداف ایجاد نشان حلال برای مواد غذایی است./توریست

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − دو =

قالب