چهارشنبه , 4 اردیبهشت 1398
خانه / اخبار مالزی / مالزی هویت جسد کوهنورد ناپدیده شده این کشور در کوه دماوند را تایید کرد

مالزی هویت جسد کوهنورد ناپدیده شده این کشور در کوه دماوند را تایید کرد

بیا تو مالزی - ‘رملی بن عبدالمجید’ کوهنورد مالزیایی ماه نوامبر سال گذشته به همراه یک کوهنور دیگر در کوه دماوند ناپدید شد که با تلاش امدادگران ایرانی جسد وی روز جمعه هفته گذشته پیدا شد.

وزارت امور خارجه مالزی در بیانیه ای اعلام کرد که سفارت این کشور در تهران در حال انجام مقدمات بازگرداندن جسد این کوهنورد مالزیایی به کشورش است.

در این بیانیه آمده است که دولت مالزی از مقامات ایرانی برای تلاش تیم های عملیات امداد و نجات تشکر کرده و تسلیت خود را از صمیم قلب به خانواده این کوهنورد متوفی اعلام می دارد.

بر اساس این گزارش، گروهی از کوهنوردان ایرانی در حالی که از ارتفاع چهار هزار و 300 متری قله دماوند به پایین می آمدند جسد این کوهنورد مالزیایی را مشاهده کردند.

در این گزارش همچنین آمده است که خبر کشف این جسد به جمعیت هلال احمر شهر آمل اطلاع داده شده و پس از آن یک گروه امداد و نجات به محل اعزام شدند.

‘راملی’ سرمهندس سیستم ها در کارخانه مرکزی پروتون شهر ‘شاه عالم’ به همراه ‘سید ردزوان سید سلیم شاتری’50 ساله از باشگاه کوهنوری ‘کی.جی.ای’ ماه نوامبر سال گذشته پس از جدایی از گروهی از کوهنوردان در حالی که قصد صعود به کوه دماوند را داشتند، ناپدید شدند.

اواخر ماه نوامبر سال گذشته و حدود یک هفته پس از ناپدید شدن این دو کوهنورد مالزیایی، جسد ‘سید ردزوان’ پیدا و به کشورش بازگشت داده شد.

یک گروه کوهنوردی شامل هشت نفر حدود یک سال پیش صعود خود را در هوای خوب آغاز کردند و تنها دو نفر از آنها موفق به رسیدن به نوک قله شدند.

از 6 نفر دیگر خواسته شده بود به دلیل محدودیت زمانی از ارتفاع 5 هزار و 200 متری کوه دماوند به پایین بازگردند. با این حال، این دو کوهنورد ناپدید شده که اکنون جسد آنها یافت شد به رغم توصیه ها مبنی بر محدودیت زمانی برای رسیدن به ارتفاع پنج هزار و 675 متری قله با تیم کوهنوردان ترکیه همراه شده بودند./ایرنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − یک =

قالب