خانه / اخبار استرالیا / مالزی و استرالیا خواستار همکاری منطقه ای برای مقابله با قاچاق انسان شدند

مالزی و استرالیا خواستار همکاری منطقه ای برای مقابله با قاچاق انسان شدند

بیا تو مالزی - کوین راد نخست وزیر و استفان اسمیت وزیر خارجه استرالیا بامداد دوشنبه وارد مالزی شدند. عنیفه امان وزیر خارجه مالزی در نشست خبری مشترک با استفان اسمیت همتای استرالیایی خود ضمن تایید تلاش دولت برای کنترل روند فزاینده قاچاق انسان ، این مسئله را مشکل کل منطقه دانست .
وی گفت قاچاق انسان تنها مشکل مالزی نیست و هزاران تن از کسانی که خواستار پناهندگی هستند از کشورهای خود فرار می کنند تا از طریق مالزی خود را به استرالیا برسانند.
عفیفه امان تصریح کرد برای حل مشکل قاچاق انسان باید به مشکلات ریشه ای پرداخت و نحوه کمک اقتصادی و اجتماعی به کشورهایی را بررسی کرد که با این معضل روبرو هستند .
استفان اسمیت نیز ضمن ابراز خرسندی درباره پایبندی و همکاری مالزی در خصوص قاچاق انسان به خبرنگاران گفت این گونه مسائل تنها در سطح منطقه ای قابل حل است .
وی سفر خود و کوین راد را به مالزی نشانه خوش بینی در خصوص تقویت هرچه بیشتر روابط دوجانبه دانست .
وی روابط کشورش را با مالزی بسیار مستحکم ،‌گرم و پایدار دانست.
استرالیا از ماه گذشته تاکنون پانزده قایق حامل مهاجران غیرقانونی که خواستار پناهندگی هستند را رهگیری کرده است که بسیاری از آنان تبعه افغانستان ،‌ایران ،‌پاکستان و سریلانکا هستند.
این افراد مهاجرت دریایی غیرقانونی خود را از مالزی آغاز می کنند و از طریق اندونزی وارد استرالیا می شوند .
خبرگزاری آلمان اعلام کرد کوین راد نخست وزیر استرالیا قرار است در دیدار امشب خود با نجیب رزاق نخست وزیر مالزی این موضوع را مطرح کند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چرا استرالیایی‌ها تمایلی به خرید خودروی برقی ندارند؟

بیا تو مالزی - نتایج نظرسنجی های صورت گرفته نشان می‌دهد که شهروندان استرالیایی به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب