دوشنبه , 27 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / مالزی و اوروگوئه برای ریشه‌كنی فقر همكاری می‌كنند

مالزی و اوروگوئه برای ریشه‌كنی فقر همكاری می‌كنند

بیا تو مالزی -

سران مالزی و اوروگوئه در دیدار اخیر خود با همكاری و تبادل تجربیات دو كشور در زمینه ریشه‌كنی فقر موافقت كردند…

به گزارش روز جمعه خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، وزارت خارجه مالزی با انتشار بیانیه‌ای اعلام كرد: "عبدالله احمد بداوی" نخست وزیر مالزی در دیدار روز پنجشنبه با "تاباره وازكوئز" علاوه‌بر مساله ریشه‌كنی فقر همچنین درباره توسعه و تقویت همكاری‌ها گفت وگو كرد.

رهبران مالزی و اوروگوئه درمذاكره خود كه پشت درهای بسته در پوتراجایا مركز ستادی – سیاسی مالزی برگزار شد، همچنین بر لزوم همكاری‌های دو كشور از طریق تبادل اطلاعات در زمینه سیاست‌گذاری و استراتژی‌ها و نیز آموزش متخصصان فنی با یكدیگر در زمینه ریشه‌كنی فقر در كشورهای متبوع خود تاكید كردند.

به گزارش برناما، اهمیت مساله مقابله همه‌جانبه با قاچاق مواد مخدر و نیز تبادل دیدگاه ها، تجربیات و اطلاعات در میان مسوولان مالزی و اوروگوئه از دیگر موارد مذاكره بداوی و تاباره اعلام شده است.

سران مالزی و اوروگوئه همچنین با توسعه و تقویت همكاری‌های فی‌مابین در زمینه‌های تجاری و اقتصادی، علوم، فناوری و نوآوری به ویژه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، پزشكی، داروسازی و بیوتكنولوژی موافقت كردند.

به‌گزارش ایرنا، رییس جمهوری اوروگوئه شامگاه چهارشنبه برای سفری پنج روزه وارد كوالالامپور پایتخت مالزی شد.

یك هیات بلندپایه متشكل از وزرای خارجه،اقتصاد، برنامه‌ریزی و بودجه و نیز شماری از مقامات ارشد تجاری اوروگوئه، تاباره را در سفر به مالزی همراهی می‌كنند.

این نخستین سفر رییس جمهوری ‪ ۶۷‬ساله اوروگوئه به مالزی است.

تاباره درمدت اقامت خود درمالزی همچنین با "میزان زین‌العابدین" پادشاه این كشور نیز دیدار و گفت وگو خواهد كرد.

رییس جمهوری اوروگوئه همچنین در این سفر با هدف بررسی راه‌های توسعه همكاری‌های تجاری-اقتصادی دو كشور در همایش تجاری كه به همین منظور برگزار خواهد شد، شركت می‌كند.

مجموع صادرات سال گذشته مالزی به اوروگوئه، ‪ ۵۳‬میلیون و ‪ ۸۰‬هزار رینگیت و مجموع واردات از اوروگوئه به این كشور نیز ‪ ۴۳‬میلیون رینگیت بوده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 2 =

قالب