خانه / اخبار مالزی / ماهاتیرمحمد برتغییر سیاست های مالزی برای جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی تاکیدکرد

ماهاتیرمحمد برتغییر سیاست های مالزی برای جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی تاکیدکرد

بیا تو مالزی - نخست وزیر اسبق مالزی بر تغییر سیاست های این کشور به منظور جذب سرمایه گذاری های مستقیم خارجی و لزوم روی آوردن به فناوری های نوین تاکید کرد.

 به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، ماهاتیر محمد در نطق افتتاحیه خود در سمینار یکروزه “مدیریت استراتژیک برای آینده”، افزود: سیاست مالزی در جذب سرمایه گذاری های مستقیم خارجی با توجه به بروز بحران مالی و غیرمطمئن بودن آینده بازار مالی باید تغییر یابد.

بنا به این گزارش، نخست وزیر اسبق مالزی خاطرنشان ساخت که مالزی بویژه از لحاظ پرداخت سود و نیز ارائه وام به سرمایه گذاران خارجی قادر به رقابت با کشورهای همسایه نیست، لذا باید سیاست ها در این زمینه را تغییر داد.

به گفته نخست اسبق وزیر مالزی، سیاست کنونی جذب سرمایه گذاری سرمایه گذاری های مستقیم خارجی با هدف ورود سرمایه گذاران خارجی به کشور و ایجاد کارخانه و صنایع مختلف تدوین شده بود، اما این سیاست دیگر در زمان حاضر کارساز نیست.

به گفته وی، به دلیل وجود این سیاست و استراتژی گفته می شد که با ساخت کارخانه و صنایع متنوع از طریق سرمایه گذاری های مستقیم خارجی، میزان تولیدات کشور افزایش می یابد، اما واقعیت این است که این تولیدات، تولیدات کشور ما نیست، بلکه تولیدات کشورهای خارجی در داخل کشور ماست.

ماهاتیر محمد با اشاره به تجارب ژاپن و کره جنوبی در زمینه جذب سرمایه گذاری های مستقیم خارجی خاطرنشان ساخت که باید از این پس از خارج فناوری جدید و مهارت های نوین وارد کرد و آنگاه خود با استفاده از نیروی های بومی به تولید انواع محصولات بپردازیم.

وی در این راستا تاکید کرد که دولت باید بیشترین کمک را به شرکت ها و کمپانی های داخلی برای جذب فناوری و مهارت های نوین خارجی انجام دهد تا جایی که مالزیایی ها خود بتوانند تولید کننده واقعی کالا و محصولات باشند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب