دوشنبه , 30 اردیبهشت 1398
خانه / اخبار مالزی / ماهاتیر محمد از سفربلر به مالزی ابراز انزجار کرد

ماهاتیر محمد از سفربلر به مالزی ابراز انزجار کرد

بیا تو مالزی -

"ماهاتیر محمد" نخست وزیر سابق مالزی، از سفر "تونی بلر" همتای سابق انگلیسی خود به مالزی ابراز انزجار کرد…به گزارش روز جمعه ایرنا، نخست وزیر سابق مالزی در یک کنفرانس خبری گفت: امروز سرنوشت جهان به تصمیم چند سیاستمدار نابخرد سپرده و این امر منجر به ایجاد یک وضع بغرنج در جامعه جهانی شده است.

ماهاتیر محمد افزود: بلر نخست وزیر سابق انگلیس دومین جنایتکار بزرگ جهان پس از "جورج بوش" رییس جمهوری آمریکا است و از اینکه بلر اکنون به مالزی سفر کرده، بسیار شگفت زده و ناامید شده ام.
به گفته نخست وزیر سابق مالزی، شش سال پیش بلر با یک ترفند سیاسی مردم انگلیس را قانع کرد که باید در جنگ علیه عراق در کنار آمریکا قرار بگیرد و بهانه وی نیز یک دروغ بزرگ بود که صدام حسین می تواند در مدت سه ماه سلاح هسته ای تولید کرده و به انگلیس حمله کند.

وی افزود: اما اکنون پس از شش سال نه تنها هیچ سلاح کشتار جمعی در عراق کشف نشده، بلکه در سایه حضور اشغالگران آمریکایی و عراقی روز به روز نا امنی ها، ترورها و بمب گذاری ها در این کشور افزایش می یابد.
ماهاتیر با بیان اینکه دموکراسی باید درونزا و از بطن یک جامعه برخیزد، استدلال آمریکا و انگلیس برای حمله به عراق به بهانه توسعه دموکراسی در این کشور را رد و بسیار مسخره آمیز توصیف کرد.

وی که 23 سال نخست وزیری مالزی را بر عهده داشت، ادامه داد: بلر مسوول قتل و کشتار صدها هزار تن از مردم عراق اعم از زن و کودک است و بنا براین وی به مراتب از صدام حسین قصی القلب تر، جنایتکار تر و مجرم تر و در راس مجرمان بین المللی قرار دارد.

وی با انتقاد از نظام سلطه در جهان افزود: اگر قرار باشد محاکمه ای صورت بگیرد، قبل از صدام حسین، بوش و بلر باید محاکمه می شدند اما اکنون سووال این است که چطور یک جنایتکار جهانی مثل بلر آزادانه به اقصی نقاط جهان سفر می کند و دم از آزادی، حقوق بشر و مبارزه با تروریسم می زند.

وی در پایان با بیان اینکه که مشخص نیست بر چه اساسی از وی (بلر) دعوت شده تا به کشورش سفر کند، از دولت مالزی خواست تا نسبت به احساس تنفر و انزجار مردم خود از جنایتکارانی همانند بلر احترام بگذارد.
بلر که هم اکنون در مالزی به سر می برد، قرار است امروز (جمعه) در دانشگاه مالزی (یو.ام) در زمینه "نقش قانون و حکومتمداری خوب" سخنرانی کند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + 4 =

قالب