خانه / اخبار مالزی / ماهاتیر محمد خواستار تحریم كالاهای هلندی از سوی مسلمانان شد

ماهاتیر محمد خواستار تحریم كالاهای هلندی از سوی مسلمانان شد

بیا تو مالزی -

نخست وزیر سابق مالزی در واكنش به اقدام ضدمذهبی نماینده پارلمان هلند در انتشار فیلم ضدقرآنی از یك میلیارد و 300 میلیون مسلمان در سراسر جهان خواست محصولات این كشور را تحریم كنند…به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتد‌پرس، "ماهاتیر محمد" یكشنبه از تمامی مسلمانان جهان و دولت‌های اسلامی خواست كه محصولات هلندی را تحریم كنند تا از ادامه این اقدامات تحریك‌آمیز و اهانت‌بار جلوگیری شود.

دولت مالزی نیز با پیوستن به جامعه جهانی تلاش می‌كند انتشار این فیلم ضد‌قرآنی را به شدت محكوم كند و این اقدام هلند را "بی‌احترامی و بی‌عاطفگی" خواند.

سایت خبری "اوتوسان مالزی" به نقل از ماهاتیر عنوان كرد:‌ «اگر مسلمانان متحد شوند، مقابله با این تحركات آسان می‌شود و اگر ما محصولات هلندی را تحریم كنیم آنان مجبور می‌شوند كه تجارت خود را قطع كنند.»

"گرت وایلدرز"، نماینده راست‌گرای پارلمان هلند، فیلم ضد‌قرآنی "فتنه" را پنج‌شنبه در سایت "لایولیك" منتشر كرد اما یك روز پس از آن در مقابل فشارهای افكار عمومی دنیا مغلوب شد و آن را از سایت مذكور برداشت.

این فیلم در خیابان‌های شهرهای اسلامی تظاهرات گسترده مردمی در پی داشت اما در مالزی كه 60 درصد از 27 میلیون جمعیت آن مسلمان هستند، هنوز تظاهرات نداشته است.

"رئیس یتیم"، وزیر خارجه مالزی، شنبه شب طی انتشار بیانیه‌ای گفت كه وایلدرز باید تمام مسئولیت انتشار این فیلم و عواقب پس از آن را متحمل شود.

ماهاتیر افزود: «ترسیم اسلام به عنوان دین حامی افراط‌گرایی نه تنها به گمراهی می‌انجامد بلكه بی‌احترامی به این دین مبین به شمار می‌رود و احساسات مسلمانان جهان را نیز تحریك می‌كند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =

قالب