شنبه , 9 فروردین 1399
خانه / اخبار ایران / مجوز افزایش قیمت بلیت هواپیما تا سقف 25 درصد صادر شد

مجوز افزایش قیمت بلیت هواپیما تا سقف 25 درصد صادر شد

بیا تو مالزی -

هم اندیشی:دستورالعمل افزایش قیمت بلیت هواپیما تا سقف 25 درصد در مسیرهای کوتاه، شلوغ و پرترافیک به جز ایام ماه مبارک رمضان به شرکتهای هواپیمایی ابلاغ شد…به گزارش هم اندیشی به نقل از مهر،یکی از مسئولان یکی از شرکتهای هواپیمایی که نخواست نامش در خبر ذکر شود با اعلام این خبر گفت: هم اکنون نزدیک به 2 هفته است که این دستورالعمل با پیشنهاد شورای عالی هواپیمایی کشور به تائید وزارت راه و ترابری رسیده است.

خبرنگار مهر در تماس با حسین خانلری رئیس سازمان هواپیمایی کشور این موضوع را کسب اطلاع کرد که وی تنها به این مطلب بسنده کرد:" من هم اکنون می خواهم در جلسه ای شرکت کنم." وی از تائید و تکذیب این خبر خودداری کرد.
پیش از این نیز مدیر عامل شرکت هواپیمایی کاسپین در گفتگو با مهر از ارائه پیشنهاد جدید برای تعیین قیمت بلیت هواپیما بر اساس 3 مولفه "ساعت پرواز، تعطیلات آخر هفته و تغییر فصول " به انجمن شرکتهای هواپیمایی خبر داده بود.
در همین حال، محمد رحمتی وزیر سابق راه و ترابری نیز با انتقاد از تک نرخی بودن قیمت بلیت هواپیما، تاکید کرده بود: صنعت هوایی کشور نباید فقیرانه اداره شود. به گفته وی، تک نرخی بودن بلیت هواپیما را نمی پسندم و چون قیمت بلیت هواپیما جزو ارزاق عمومی مردم نیست، باید شرایط تعدیل قیمت آن فراهم شود.

وزیر سابق راه و ترابری افزوده بود: رشد صنعت هوایی مهمتر از نرخ بلیت است و استفاده کنندگان صنعت هوایی تا کنون کمترین گله را از قیمت داشته اند و اغلب نارضایتی ها از ارائه خدمات و تاخیرها بوده است.
وی تصریح کرده بود: برخی مسیرهای هوایی کشور نظیر تهران- اصفهان قابلیت افزایش قیمت را دارد، زیرا مردم می توانند از طریق بخش ریلی و یا جاده ای سفر کنند اما مسیر چابهار- بندر عباس این قابلیت را ندارد و باید قیمت آن تعادلی باشد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب