خانه / اخبار مالزی / مدال طلای محقق ایرانی مقیم مالزی در جشنواره نوآوری کانادا

مدال طلای محقق ایرانی مقیم مالزی در جشنواره نوآوری کانادا

بیا تو مالزی - یک محقق ایرانی دانشکده بین المللی پزشکی دانشگاه علوم و مدیریت مالزی موفق شد مدال طلای رقابت‍های بین‍المللی نوآوری‍های مبتکرانه سال ۲۰۱۷ (iCAN) کانادا را در تورنتو کسب کند.

سیامک صرافان، مدیر بخش ارتوپدی دانشکده بین المللی پزشکی دانشگاه علوم و مدیریت مالزی به همراه سه محقق دیگر از کشورهای پاکستان و مالزی در این دوره از رقابت‍ها که دو روز گذشته برگزار شد، به دلیل ارائه طرح ‘ابزار آموزشی پاکمد (PET)’ مدال طلای این دوره از رقابت‍ها را در کانادا که در آن محققان بیش از ۳۳ کشور حضور داشتند، به دست آورد.

این محققان براساس این دستاورد علمی به عنوان فینالیست حائز شرایط حضور در جشنواره و نمایشگاه بین المللی نوآوری های متبکرانه سال ۲۰۱۷ (iCAN) کانادا در تورنتو شدند، مدال طلا را کسب کردند.

این ابزار آموزشی بر اساس مدل ‘واقعیت افزوده’ برای دانشجویان رشته های پزشکی طراحی شده است.

واقعیت افزوده یک نمای فیزیکی زنده، مستقیم یا غیرمستقیم (و معمولاً در تعامل با کاربر) است، که عناصری را پیرامون دنیای واقعی افراد اضافه می‌ کند. این عناصر بر اساس تولیدات رایانه ای از طریق دریافت و پردازش اطلاعات کاربر توسط سنسورهای ورودی مانند صدا، ویدئو یا تصاویر گرافیکی ایجاد می‌ شوند.

این ابزار آموزشی، ظرفیت های روحی و فیزیکی را از طریق تعاملات سریع افزایش می دهد.

‘سیامک صرافان’ سال گذشته نیز در این رقابت ها با ارائه مقاله ای در مورد نحوه اختصاص ‘ضریب تاثیر’ مجلات پزشکی که به نحوی روش فعلی را مورد انتقاد قرار داده و روشی جدیدی را ارائه کرده بود، موفق به دریافت مدال طلا شد./ایرنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + هفت =

قالب