خانه / اخبار مالزی / مدیرعامل زاگرس خودرو: توافقنامه میان پروتون و سایپا ماهیت سه جانبه دارد

مدیرعامل زاگرس خودرو: توافقنامه میان پروتون و سایپا ماهیت سه جانبه دارد

بیا تو مالزی -

مدیرعامل شرکت زاگرس خودروی ایران گفت: تفاهمنامه همکاری بلند مدت بین سایپا و پروتون سه جانبه بوده و شامل زاگرس خودرو نیز می شود…مهندس سیروس غلامی روز شنبه در حاشیه آیین امضای تفاهمنامه همکاری بین شرکت خودروسازی سایپا ایران و پروتون مالزی در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه طرف اصلی پروتون در ایران شرکت زاگرس خودرو است، لذا بدیهی است که این تفاهمنامه تنها در صورت تامین منافع سه شرکت قابلیت اجرایی خواهد داشت.

مدیرعامل زاگرس خودرو با اشاره به این که این شرکت، نمایندگی رسمی توزیع محصولات پروتون را در ایران در اختیار دارد، افزود: در سالهای اخیر به دلیل استقبال مردم ایران از محصولات پروتون، این شرکت پاسخگوی همه این نیازها نبوده و به همین دلیل ما در تلاش برای ساخت محصولات پروتون در داخل کشور هستیم.

به گفته غلامی، در واقع ظرفیت واردات زاگرس خودرو از مالزی 50 هزار خودرو در سال است که تاکنون این ظرفیت به حد نصاب آن نرسیده است.

وی خاطرنشان ساخت: به همین دلیل از سه سال پیش یک برنامه برای تولید محصولات پروتون در داخل طراحی شد و بر اساس تجزیه و تحلیلهای صورت گرفته، خودروسازی سایپا با توانمندیها و ظرفیتهایی که دارد مناسبترین گروه برای تولید پروتون در داخل شناخته شد.

مدیرعامل شرکت زاگرس خودرو ابراز امیدواری کرد: هموطنان عزیزمان در آینده نزدیک شاهد تولید پروتون با قیمت بسیار پایین تری در داخل کشور باشند.

تفاهمنامه همکاری های بلند مدت بین خودروسازی سایپا و پروتون مالزی امروز شنبه در حاشیه نمایشگاه "هفته فناوری پروتون" و در حضور عبدالله احمد بداوی، نخست وزیر مالزی بین مهندس مهرداد بذرپاش، مدیرعامل سایپا و سید زین العابدین سید محمد طاهر، مدیرعامل شرکت پروتون مالزی امضا شد.

بر اساس این تفاهمنامه زمینه همکاری بیش از پیش دو شرکت خودرو سازی سایپا و پروتون در زمینه های مختلف از جمله تلاش برای تولید خودروی مشترک، تبادل فناوری و آخرین نوآوریهای فناوری بین دو طرف، انجام تحقیقات علمی و فنی مشترک، سرمایه گذاری مشترک در زمینه تولید موتور و نیز همکاری در زمینه بازاریابی برای خودروهای دو شرکت هموار می شود.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب