سه شنبه , 28 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / مدیرعامل سایپا خبر داد: خودروی ارزان قیمت مشترك ایرانی و مالزی جایگزین پراید می‌‌شود

مدیرعامل سایپا خبر داد: خودروی ارزان قیمت مشترك ایرانی و مالزی جایگزین پراید می‌‌شود

بیا تو مالزی -

مدیرعامل سایپا گفت: خودروی ارزان قیمت با مشاركت سایپا و پروتون مالزی تا یك سال و نیم آینده تولید و جایگزین پراید خواهد شد….به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، مهرداد بذرپاش در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه همكاری مشترك سایپا و پروتون اظهار داشت: اولین محصولی كه با مشاركت این دو شركت تولید خواهد شد یك خودروی ارزان قیمت در كلاس A است كه بتواند از بازار مناسبی در دنیا برخوردار شود.

وی در مورد احتمال موازی كاری بین مشاركت پروتون و سایپا و همچنین همكاری پروتون و زاگروس خودرو گفت: شركت زاگروس خودرو توزیع كننده محصولات پروتون است ولی همكاری سایپا با پروتون در سطح دیگری تعریف شده و قرار است در سطح طراحی، تولید، بازاریابی و فروش و تحقیق و توسعه با یكدیگر مشاركت داشته باشیم.

مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا در ادامه در مورد مخالفت مدیرعامل ایران خودرو با طرح ادغام خودروسازیها گفت: اگر كسی طرح بهتری در این زمینه دارد می‌‌تواند عرضه كند و ما نیز از آن استفاده خواهیم كرد.
وی افزود: ما از اجرای هر طرح مؤثری استقبال خواهیم كرد و تاكنون طرح بهتری از ادغام ارائه نشده است.

وی همچنین در مورد دلیل افزایش قیمت خودرو تصریح كرد: علیرغم افزایش قیمت تولید قطعات، رشد قیمتی در واحدهای خودروسازی نداشته‌ایم.

بذرپاش با بیان اینكه هم اكنون اختلاف قیمتی بین حاشیه بازار و فروش خودروسازان وجود دارد تصریح كرد: در حال حاضر این اختلاف قیمت در مورد پراید حدود 150 هزار تومان است و البته در گذشته این اختلاف در برخی مناطق حدود 700 هزار تومان نیز بودكه اخیرا كاهش یافته است.

وی بالابودن میزان تقاضای خرید خودرو در مقایسه با تیتراژ تولید را عاملی برای افزایش اختلاف قیمت خودروسازان و بازار عنوان كرد و افزود: قیمت در شرایطی قابل كنترل است كه عرضه و تقاضا در حالت تعادل قرار داشته باشد.
وی تأكید كرد: حفظ حاشیه سودخودروسازان نیازمند صرفه جویی در هزینه‌هاست و البته در صورتی كه افزایش قیمت مواد اولیه را داشته باشیم سیاست تثبیت قیمتها نمی‌تواند سیاست درستی باشد.

بذرپاش همچنین در مورد همكاری شركت‌های سایپا و پروتون نیز با بیان اینكه در مرحله اول همكاری این دو شركت تولید دو محصول مشترك و عرضه آن در بازار فروش شركتها تعریف شده است گفت: یكی از محورهای همكاری این شركتها سرمایه گذاری مشترك طرفین در طرح‌های توسعه‌ای یكدیگر است و علاوه بر این بهره گیری از توان مالی ایران و مالزی و فاینانس طرح‌های مختلف از دیگر محورهای مشاركت دو شركت خودروسازی است.

به گفته وی استفاده از شبكه توزیع و صادرات و بهره گیری از توان شبكه تأمین قطعه سازی به منظور كاهش هزینه تمام شده محصول از جمله اهداف مشاركت شركت‌های سایپا و پروتون است و علاوه بر این امكان سرمایه گذاری در تولید یك خانواده موتور كه دارای استانداردهای روز دنیا نیز باشد فراهم خواهد شد.

به گزارش فارس، سیدزین العابدین سیدمحمد طاهر، مدیرعامل پروتون نیز در مراسم امضای تفاهمنامه این شركت با گروه خودروسازی سایپا گفت: همكاری با ایران برای تولید خانواده‌ای از موتورهای خودرو از جمله اهداف بلندمدت پروتون است و این مشاركت در درازمدت به نفع دو كشور خواهد بود.

وی تأكید كرد: ایران می‌تواند كشوری برای صادرات قطعه و خودروی تولیدی توسط پروتون به دیگر كشورها باشد.

وی همچنین بر ادامه همكاری پروتون و زاگروس خودرو تأكید كرد و افزود: این شركت می‌تواند در توزیع محصولات تولیدی از طریق مشاركت سایپا و پروتون نیز نقش داشته باشد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + نوزده =

قالب