چهارشنبه , 2 مهر 1399
خانه / اخبار ایران / مدیریت ماهواره و اینترنت د رخانواده ها

مدیریت ماهواره و اینترنت د رخانواده ها

بیا تو مالزی -

معاون اجتماعی ناجا: ماهواره و اینترنت اوقات فراغت خانواده‌های ایرانی را مدیریت می‌کند…

معاون اجتماعی نیروی انتظامی با بیان اینکه مدیریت اوقات فراغت جوانان، امروز یک مسئله راهبردی است، تصریح کرد: در صورتی که اوقات فراغت نوجوانان و جوانان اعم از زن و مرد به درستی مدیریت نشود، آسیب‌های اجتماعی افزایش می‌یابد.

سردار بهمن کارگر در همایش مدیریت ورزش و تفریح در اوقات فراغت با بیان اینکه تولید امنیت، تولید جمعی است، اظهار كرد: تمام دستگاه‌های نظام و آحاد مردم در تولید امنیت و نظم و انضباط نقش دارند.

وی خطاب به مدیران تربیت بدنی مناطق 22 گانه تهران با بیان اینكه شما با ساماندهی و سازماندهی مردم می‌توانید در تولید امنیت شریک باشید، گفت: دستگاه‌های امنیتی در تولید امنیت مشارکت دارند اما در استقرار نظم و امنیت، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و بخشی از سپاه نقش موثرتری دارند.

کارگر افزود: بالاتر از تولید امنیت، احساس امنیت است که اهمیت احساس امنیت از خود امنیت مهم تر است.

وی با بیان اینکه بر طبق تحقیقات علمی صورت گرفته از احساس امنیت به عنوان آرامش نیز یاد می‌شود به تفاوت آسایش و آرامش اشاره کرد و گفت: در آسایش به مسائل اقتصادی توجه می‌شود این در حالیست که خیلی از افرادی که آسایش دارند، آرامش ندارند.

معاون اجتماعی ناجا به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار به امنیت اجتماعی، امنیت اخلاقی و امنیت روانی اشاره کردند که معتقد هستم امنیت روانی همان آرامش است.

کارگر خطاب به مدیران تربیت بدنی مناطق 22 گانه تهران گفت: شما نیز در امنیت اجتماعی، امنیت اخلاقی و نیز امنیت روانی نقش بسزایی دارید.

وی درباره مدیریت اوقات فراغت مردم، گفت: از زمان تشکیل دولت‌های نوین در دنیا موضوع مدیریت اوقات فراغت مردم و نیز مدیریت و کنترل افکارعمومی مطرح شد.

در فرهنگ اسلامی، اوقات فراغت، اوقات مرده نیست

معاون اجتماعی ناجا با بیان اینکه در فرهنگ اسلامی، اوقات فراغت، اوقات مرده نیست، گفت: در گذشته از اوقات فراغت به عنوان «فوق برنامه» یعنی بیکاری و علافی نام برده می‌شد در حالی‌که در فرهنگ اسلامی و تعریف جهانی، در اوقات فراغت باید مشغولیت‌هایی برای افراد جامعه، فراهم شود.

کارگر با بیان اینكه پرکردن اوقات فراغت برای جوان، امروز یک مسئله راهبردی است و مسئله ساده ای نیست که به راحتی از آن گذشت، گفت: همچنین مدیریت اوقات فراغت جوان یک امتیاز در معادلات فرهنگی به شمار می آید.

ماهواره و اینترنت اوقات فراغت خانواده های ایرانی را مدیریت می‌کند

به فرمایشات مقام معظم رهبری درمورد تهاجم فرهنگی توجهی نشد

ماهواره و اینترنت اوقات فراغت خانواده های ایرانی را مدیریت می‌کند

معاون اجتماعی ناجا به فرمایشات مقام معظم رهبری در آذرماه 1368 که از تهاجم فرهنگی به عنوان بمب شیمایی نام بردند، اشاره کرد و گفت: متاسفانه به فرمایشات مقام معظم رهبری درمورد تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی و غیره هیچگونه توجهی نشد.

وی با اشاره به موضوع جنگ نرم، گفت: در موضوع جنگ نرم، دشمنان به دنبال تسخیر اوقات فراغت مردم هستند در حالیکه جوان امروز ما اوقات خود را در کنار تلویزیون و یا کامپیوتر سپری می‌کنند.

کارگر، از ماهواره و اینترنت به عنوان تهدیدی جدی برای جوانان نام برد و گفت: البته متخصصان می‌توانند از اینترنت و ماهواره به نحو صحیحی استفاده کنند اما اکثریت مردم به این گونه رفتار نمی‌کنند.

معاون اجتماعی ناجا ادامه داد: اکنون، ماهواره و اینترنت اوقات فراغت خانواده های ایرانی را مدیریت می‌کند.

وی، بی توجهی به سنین پایین افراد جامعه اعم از خردسالان و کودکان تا مقطع دبستان را یکی از مشکلات کشور عنوان کرد و افزود: با جدا کردن مهدکودک ها از آموزش و پرورش، آن را در اختیار سازمان بهزیستی که مکان رسیدگی و برخورد با آسیب‌های اجتماعی می باشد، قرار دادیم.

وی با بیان اینكه از دیدگاه علمی، اوقات فراغت براساس سن، شغل، پایگاه اجتماعی، سطح مسئولیت و طبقات اجتماعی تقسیم می شود گفت: در صورتی که اوقات فراغت نوجوانان و جوانان اعم از زن و مرد به درستی مدیریت نشود، آسیب های اجتماعی افزایش می یابد.

ورزش، پدیده اجتماعی و پرطرفدار است

معاون اجتماعی ناجا از ورزش به عنوان پدیده اجتماعی و پرطرفدار نام برد و گفت: ورزش علاوه بر قدرت تاثیر گذاری فوق العاده زیاد، دارای کارکردهای مختلف می باشد و افراد جامعه از طریق ورزش، تمرین نظم را آموزش می بییند.

کارگر در ادامه از سربازی به عنوان تمرین زندگی یاد کرد و گفت: در این مقطع، مشمولان در دوران سربازی علاوه بر زندگی کردن با افراد، سلایق، قومیت‌های مختلف با آداب و رسوم مختلف، سازش کردن را یاد می گیرند.

وی ادامه داد: برطبق تحقیق صورت گرفته از سوی سازمان وظیفه عمومی در دوران تصدی اینجانب در دادگاه‌های مدنی، 95 درصد مردان متقاضیان طلاق، دوره سربازی را سپری نکرده بودند.

ورزش نقش بسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی و نرخ جرم دارد

معاون اجتماعی ناجا با بیان اینکه ورزش در کاهش آسیب‌های اجتماعی و نرخ جرم نقش بسزایی دارد، گفت: برطبق تحقیقات صورت گرفته، اکثر مجرمان و بزهکاران جامعه از اقشاری بودند که اصلاً ورزش نمی‌کردند و یا به آن علاقه نداشتند و تعداد مجرمانی که ورزشکار بودند، بسیار کم است.

کارگر افزود: جریان سالم تفریحی و سازنده، عامل پنهانی در کنترل اجتماعی و بهسازی فرد به شمار می‌آید.

وی افزود: در ورزش، رقابت‌های دوستانه ایجاد می‌شود و حسادت به رقابت تبدیل و در ادامه رقابت به رفاقت دوستانه تبدیل می‌شود؛ در تیم‌های ورزشی شاهد یک همیت جمعی هستیم که این اهمیت جمعی در وفاق ملی بسیار مهم است.

وی با بیان اینكه خالی بودن اوقات فراغت جوانان، یکی از عوامل مهم بزهکاری جوانان به شمار می‌آید؛ از معاونت اجتماعی ناجا به عنوان بزرگترین حوزه در نیروی انتظامی نام برد و افزود: این معاونت دارای 13 اداره کل و 10 موسسه است که درباره مسایل اجتماعی فعالیت می‌کنند.

معاون اجتماعی ناجا با بیان اینکه پیشگیری اجتماعی مقدم بر پیشگیری انتظامی است، گفت: هزینه کردن در پیشگیری اجتماعی یک سرمایه تلقی می‌شود.

وی ادامه داد: معتقدیم نباید مسائل اجتماعی را به سمت مسائل امنیتی و انتظامی سوق دهیم بلکه باید مسائل امنیتی و انتظامی را از راهکارهای اجتماعی حل کنیم.

معاون اجتماعی ناجا به آموزش همگانی دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی، دانشگاهی و کارکنان سازمان‌ها و نهادها توسط اداره کل آموزش همگانی معاونت اجتماعی ناجا اشاره کرد و با اشاره به چهارشنبه آخر سال گفت: با اقدامات تبلیعاتی صورت گرفته از سوی رسانه‌ها و صداوسیما، مردم، چهارشنبه آخر سال را مدیریت کردند. به گونه ای که در سال گذشته یک نفر کشته شد.

معاون اجتماعی ناجا در پایان بر مدیریت هوشمندانه اوقات فراغت جوانان از سوی سازمان ها و نهادهای مربوطه تاکید کرد.

 

منبع:خبرگزاری ایسنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب