سه شنبه , 21 آبان 1398
خانه / اخبار مالزی / مطالب مالزی / مرغ سیاه (The Silkie)

مرغ سیاه (The Silkie)

بیا تو مالزی -

با این مرغ سیاه چه باید کرد؟…

شاید بارها از این گونه مرغ در فروشگاه های بزرگ و کوچک مالزی دیده و با خود پرسیده باشید با این مرغ سیاه چه باید کرد؟

آن چه ما از آن به عنوان مرغ سیاه یاد می کنیم همان Silkie یا Silkyاست که به دلیل پرهای پرز مانند و شبیه ابریشم اش به این نام خوانده می شود.

این گونه از مرغ ها بر خلاف گونه معمول و متداول آن که 4 انگشت و گوشت سفید دارند، دارای 5 انگشت پا و استخوان و گوشتی به رنگ آبی تیره هستند.

مرغ سیاه (The Silkie)

این گونه از مرغ ها به رنگ های قرمز، نخودی، آبی، خاکستری و سفید نیز یافت می شوند. خاستگاه اصلی این پرنده چین است.

از دیگر مشخصات Silkieخوی آرام و بسیار دوستانه آن است به گونه ای که می توان آن را بهترین حیوان خانگی در بین تمام پرندگان نامید.

این حیوانات بسیار احساسی و حساس هستند تا جایی که در زمان نشستن بر روی تخم افسردگی می گیرند. آن ها به طور معمول و در شرایط عمومی مناسب، هفته ای 3 تخم می گذارند.

این گونه از پرنده بر اساس جثه به دو دسته معمولی و کوچک (Bantams Silkie) تقسیم می شوند.

 

گوشت تیره، سیاه و غیرمعمول این پرنده باعث شده از سفره غذایی مردم اروپا و آمریکا دورمانده و در این کشورها بیشتر به عنوان پرنده خانگی محبوب و مناسب کودکان با نگهداری آسان مورد استفاده قرار گیرد.

مرغ سیاه (The Silkie)

در مقابل در چندین کشور آسیایی به خصوص کشورهای جنوب شرق آسیا به عنوان گوشتی لذیذ از آن یاد می شود. این مرغ در غذاهای چینی جایگاه ویژه ای دارد، همچنین در سفره مردم ژاپن، کامبوج، ویتنام و کره نیز دیده می شود. مکان هایی که جمعیت زیادی از مردم چین در آن زندگی می کنند، نظیر مالزی نیز از این گونه مرغ استفاده می کنند.

در طب سنتی چین از قرن هفتم به بعد از این مرغ در سوپ ها به عنوان یک غذای درمانی مقوی استفاده می شود و به طور معمول از آب گوشت پخته شده این مرغ در ادویه، داخل سوپ ها بسیار استفاده می شود. ولی در مقابل تعداد کمی از رستوران های سنتی در آمریکا و فرانسه از این مرغ در غذاهایشان استفاده می کنند.

 

منبع:توریست مالزی

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نخستین مدرسه بین المللی Queensland در مالزی

بیا تو مالزی - نخستین مدرسه بین المللی Queensland با برنامه هایی برای جذب دانش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 4 =

قالب