• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • red color
ورود / عضويت

بیا تو مالزی - پایگاه اطلاع رسانی ایرانیان مالزی

Sunday
Sep 25th
امروز : يكشنبه 4 مهر 1395
صفحه اصلی مطالب مالزی مرغ سیاه (The Silkie)
مرغ سیاه (The Silkie) مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
يكشنبه ، 12 آذر 1391 ، 17:22

مرغ سیاه (The Silkie)

با این مرغ سیاه چه باید کرد؟...

شاید بارها از این گونه مرغ در فروشگاه های بزرگ و کوچک مالزی دیده و با خود پرسیده باشید با این مرغ سیاه چه باید کرد؟

آن چه ما از آن به عنوان مرغ سیاه یاد می کنیم همان Silkie یا Silkyاست که به دلیل پرهای پرز مانند و شبیه ابریشم اش به این نام خوانده می شود.

این گونه از مرغ ها بر خلاف گونه معمول و متداول آن که 4 انگشت و گوشت سفید دارند، دارای 5 انگشت پا و استخوان و گوشتی به رنگ آبی تیره هستند.

مرغ سیاه (The Silkie)

این گونه از مرغ ها به رنگ های قرمز، نخودی، آبی، خاکستری و سفید نیز یافت می شوند. خاستگاه اصلی این پرنده چین است.

از دیگر مشخصات Silkieخوی آرام و بسیار دوستانه آن است به گونه ای که می توان آن را بهترین حیوان خانگی در بین تمام پرندگان نامید.

این حیوانات بسیار احساسی و حساس هستند تا جایی که در زمان نشستن بر روی تخم افسردگی می گیرند. آن ها به طور معمول و در شرایط عمومی مناسب، هفته ای 3 تخم می گذارند.

این گونه از پرنده بر اساس جثه به دو دسته معمولی و کوچک (Bantams Silkie) تقسیم می شوند.

 

گوشت تیره، سیاه و غیرمعمول این پرنده باعث شده از سفره غذایی مردم اروپا و آمریکا دورمانده و در این کشورها بیشتر به عنوان پرنده خانگی محبوب و مناسب کودکان با نگهداری آسان مورد استفاده قرار گیرد.

مرغ سیاه (The Silkie)

در مقابل در چندین کشور آسیایی به خصوص کشورهای جنوب شرق آسیا به عنوان گوشتی لذیذ از آن یاد می شود. این مرغ در غذاهای چینی جایگاه ویژه ای دارد، همچنین در سفره مردم ژاپن، کامبوج، ویتنام و کره نیز دیده می شود. مکان هایی که جمعیت زیادی از مردم چین در آن زندگی می کنند، نظیر مالزی نیز از این گونه مرغ استفاده می کنند.

در طب سنتی چین از قرن هفتم به بعد از این مرغ در سوپ ها به عنوان یک غذای درمانی مقوی استفاده می شود و به طور معمول از آب گوشت پخته شده این مرغ در ادویه، داخل سوپ ها بسیار استفاده می شود. ولی در مقابل تعداد کمی از رستوران های سنتی در آمریکا و فرانسه از این مرغ در غذاهایشان استفاده می کنند.

 

منبع:توریست مالزی

نظرات (0)add comment

نوشتن نظر
كوچكتر | بزرگتر

busy
 

دانلود فرهنگ لغات هوشیار انگلیسی آلمانی ایتالیایی فرانسه اسپانیایی


لینک دوستان

ثبت دامنه و میزبانی وب  همراه با کنترل پانل اختصاصی در مالزی و ایران - ARS Network (M) sdn. bhd. - ARSgroup Team www.arsgroupco.com
ثبت دامنه و میزبانی وب  همراه با کنترل پانل اختصاصی در مالزی و ایران - ARS Network (M) sdn. bhd. - ARSgroup Team www.arsgroupco.com
Register Domain name .com, .net, .org, .biz,... by ARS Network (M) SDN BHD

اخبار به صورت RSS