دوشنبه , 30 اردیبهشت 1398
خانه / اخبار مالزی / مطبوعات اندونزی به نرمش در برابر مالزی فراخوانده شدند

مطبوعات اندونزی به نرمش در برابر مالزی فراخوانده شدند

بیا تو مالزی - مشاور وزیر فرهنگ و اطلاعات اندونزی گفت: مدیران و مسئولان رسانه های این کشور به نرمش در برابر مالزی فراخوانده شده اند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از روزنامه نیواستریتز تایمز، ویدارکا رایاندتا در گفتگو با خبرنگاران افزود: این وزارتخانه در جلسه ای با حضور کلیه مدیران و مسئولان رسانه ای این کشور از آنها خواسته تا از چاپ اخبار و گزارش های تحریک کننده علیه مالزی اجتناب کنند.
بنا به این گزارش، مشاور وزیر فرهنگ و اطلاعات اندونزی با اشاره به تشدید خشم و احساسات ضد مالزیایی مردم اندونزی در هفته گذشته، افزود: بدون شک رسانه ها و مطبوعات این کشور نقش زیادی در تحریک احساسات عمومی بویژه جوانان این کشور علیه مالزی داشته اند.
وی در عین حال خاطرنشان ساخت که دولت اندونزی هیچ کنترلی روی رسانه ها و مطبوعات این کشور نداشته و آنها حق بیان عقاید و افکار خود را دارند، با اینحال این وزارتخانه از آنها خواسته است تا از انتشار مطالب و گزارش هایی که می تواند به تنش موجود بین دو کشور بیافزاید، اجتناب کنند.
به گزارش ایرنا، در هفته های گذشته پخش یک موسیقی همراه با حرکات موزون در برنامه های تبلیغاتی توریستی- تفریحی یک شبکه تلویزیونی مالزی اعتراض شدید مردم اندونزی را به دنبال داشت.
اندونزی معتقد است که این موسیقی متعلق به یک گروه قومی این کشور بوده و مالزی حق استفاده از آن در برنامه های خود را ندارد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + هفت =

قالب