چهارشنبه , 2 مهر 1399
خانه / اخبار ایران / معاون نهاد مقام معظم رهبری دردانشگاه‌ها: نرخ طلاق در ازدواجهای دانشجویی كمتر از یك درصد است

معاون نهاد مقام معظم رهبری دردانشگاه‌ها: نرخ طلاق در ازدواجهای دانشجویی كمتر از یك درصد است

بیا تو مالزی -

1700 زوج دانشجو طی مراسمی نمادین در روز اول ذی‌حجه مصادف با سالروز پیوند حضرت فاطمه (س) و علی (ع) در جوار بارگاه ثامن‌الحجج زندگی مشترك خود را آغاز می‌كنند…

به گزارش خبرنگار صنفی فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین داوود رنجبران، معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در یك نشست خبری با اعلام این خبر، اظهار كرد: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، شش كاروان 1700 نفره از دانشجویان مزدوج دارای شرایط ممتازی را برای شركت در مراسم نمادین جشن ازدواج دانشجویی به مشهد مقدس اعزام می‌كند.

وی به سفر 5 روزه كاروان زوجهای دانشجو در مشهد مقدس اشاره و با بیان اینكه در این سفر كارگاههای آموزشی برای این دسته از دانشجویان برگزار می‌شود، گفت: برای این كارگاهها 5 جزوه و كتاب و 400 استاد حوزه و دانشگاه در نظر گرفته شده است.

وی خاطر نشان كرد: ‌از شش كاروان زوج‌های دانشجو اعزامی به مشهد مقدس سه كاروان قبل از ماههای محرم و صفر و سه كاروان دیگر نیز در اوایل سال آینده اعزام می‌شوند و همچنین اولین كاروان اعزامی از تهران است.

وی با بیان اینكه امسال 37 هزار و 439 زوج دانشجو در مراسم جشن ازدواج دانشجویی ثبت‌نام كرده‌اند، گفت: ازآنجا كه امسال ثبت‌نام به صورت اینترنتی انجام شد، احتمال افزایش این تعداد وجود دارد.

نرخ طلاق در بین ازدواج‌های دانشجویی كمتر از یك درصد است

رنجبران در خصوص آمار طلاق در میان زوج‌های دانشجو نیز گفت: از میان 5 هزار فقره ازدواج دانشجویی طی 8 سال گذشته تنها با 27 مورد طلاق مواجه شدیم كه این موضوع بیانگر استحكام ازدواج دانشجویی است.

معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان كرد: به عبارتی نرخ طلاق در بین ازدواج‌های دانشجویی كمتر از یك درصد و در كل ازدواج‌ها، حدود 15 درصد است.

وعده هدیه 100 هزار تومانی هیات دولت به زوج‌های دانشجو به 72 هزار تومان كاهش یافت

رنجبران با اشاره به دستور العمل شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر برگزاری مراسم جشن ازدواج دانشجویان در مشهد مقدس، اظهار كرد: این موضوع به عنوان یك دستور العمل در دستور كار مجموعه‌های فرهنگی دانشگاه‌ها قرارگرفته است .

معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه با ارائه گزارشی از مراسم دهمین جشن ازدواج دانشجویی اظهاركرد: سال گذشته مراسم جشن برای 30 هزار زوج دانشجو در سراسر كشور برگزار شد.

وی با بیان اینكه سال گذشته كارگاه‌های آموزشی برای زوج‌های دانشجو قبل، حین و بعد از ازدواج برگزار شد، گفت: به عبارتی حدود 360 هزار ساعت آموزش توسط 395 استاد برای زوج‌های دانشجو برگزار شد كه در این رابطه شاهد تاثیرات مثبت آن هستیم.

به گفته وی، سال گذشته سكه ای از سوی مقام معظم رهبری به 25 هزار زوج دانشجواهدا شد و همچنین هدیه‌ای نقدی به مبلغ 72 هزار تومان نیز به همین تعداد زوج تعلق گرفت كه ابتدا قرار بود این مبلغ 100 هزار تومان باشد اما تاكنون هیات دولت تنها همین میزان را به نهاد ارائه كرده است.

رنجبران در خاتمه تصریح كرد: طی 8 سال گذشته برای 220 هزار زوج دانشجو در دانشگاه‌های مختلف مراسم جشن ازدواج دانشجویی برگزار شده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب