خانه / اخبار مالزی / معمای سرنوشت تعداد ‪ ۳۷‬هزار دانشجوی خارجی در مالزی

معمای سرنوشت تعداد ‪ ۳۷‬هزار دانشجوی خارجی در مالزی

بیا تو مالزی -

به گزارش روزنامه "نیو استریتز تایمز" مالزی ، هیچیك از دو مركز اداره مهاجرت و وزارت آموزش عالی این كشور از سرنوشت ‪ ۳۷‬هزار شهروند خارجی كه به عنوان ادامه تحصیل وارد مالزی شده‌اند، اطلاعی ندارند…

نیو استریتز تایمز در شماره پنجشنبه خود افزود: هم‌اكنون آگاهی از سرنوشت این باصطلاح "دانشجویان خارجی" برای مسوولان مالزی به شكل یك معما در آمده است.

بنا بر این گزارش، تنها حقیقتی كه برای مسوولان اداره مهاجرت و وزارت آموزش عالی مالزی عیان است، اینكه این ‪ ۳۷‬هزار خارجی با در دست داشتن ویزای دانشجویی وارد مالزی شده و پس از ورود به كشور به جای ادامه تحصیل در داشگاه و كالج مورد نظر، بطور غیرقانونی به بازارهای كار جذب شده‌اند.

به نقل از این روزنامه و بر اساس اعلام اداره مهاجرت مالزی، در زمان حاضر تنها تعداد ‪ ۲۹‬هزار و ‪ ۵۳۲‬دانشجوی خارجی در این كشور مشغول به تحصیل هستند.

"عبدلوحید دون" مدیركل اداره مهاجرت مالزی با تایید این خبر، بر تلاش جاری این اداره با همكاری وزارت آموزش عالی برای انجام تحقیقات در این رابطه از ‪ ۱۵‬كالجی كه این شهروندان خارجی با در دست داشتن پذیرش از آنها وارد كشور شده‌اند، تاكید كرد.

وی همچنین به برخورد قانونی اداره مهاجرت با افراد یاد شده به علت سوء استفاده از ویزای دانشجویی اشاره كرد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × دو =

قالب