پنج شنبه , 19 تیر 1399
خانه / اخبار مالزی / مقام مالزیایی: انتخاب درهیات اجرایی یونسكو گواه بر استاندارد بین‌المللی آموزشی در مالزی است

مقام مالزیایی: انتخاب درهیات اجرایی یونسكو گواه بر استاندارد بین‌المللی آموزشی در مالزی است

بیا تو مالزی -

معاون نخست وزیر مالزی انتخاب كشورش درهیات اجرایی سازمان فرهنگی، علمی و آموزشی سازمان ملل متحد (یونسكو) را گواه برخورداری سیستم آموزشی این كشور از "استاندارد بین‌المللی" دانست.

خبرگزاری رسمی مالزی "برناما" در گزارش روز جمعه خود به نقل از "نجیب تون رزاق" افزود: انتخاب اخیر "هشام‌الدین حسین" وزیر آموزش این كشور به عضویت هیات اجرایی یونسكو بااكثریت قاطع آرا، در حقیقت قرار داشتن سامانه آموزشی كشور در میان بهترین‌های جهان را اثبات می‌كند.

نجیب در پایان سفر چهار روزه خود به فرانسه در گفت و گو با خبرنگاران همچنین وزیر آموزش مالزی را گزینه مناسبی برای ایفای نقش نمایندگی سامانه آموزشی مالزی با استانداردهای جهانی عنوان كرد.

وی، ضمن ابراز خرسندی از انتخاب مالزی در هیات اجرایی یونسكو، آن را رویدادی "موفقیت آمیز" در حوزه تولیدات سیستم آموزشی كشور تلقی كرد.

معاون نخست وزیر مالزی همچنین ابراز اطمینان به برخورداری از تسهیلات آموزشی برای تمامی آحاد جامعه مالزی را از عمده اهداف سیستم آموزشی این كشور عنوان كرد.

به گزارش ایرنا، مالزی كه یكی از ‪ ۹‬نامزد عضویت در این هیات از منطقه آسیا- اقیانوسیه بود، با بیشترین رای (‪ ۱۴۷‬رای) به همراه كشورهای كره جنوبی، فیلیپین، سریلانكا، مغولستان و پاكستان در پی رای‌گیری مخفی كه روز چهارشنبه انجام شد به عضویت هیات اجرایی یونسكو در آمد.

هیات اجرایی یونسكو از ‪ ۵۸‬عضو تشكیل شده و وظیفه آن نظارت و اطمینان از اجرای برنامه‌های این سازمان ونیز نحوه صرف بودجه‌های اختصاص داده شده است.

مالزی برای دوره ‪ ۲۰۰۸‬تا ‪ ۲۰۱۱‬میلادی به عنوان عضو شورای اجرایی یونسكو انتخاب شده است.

"هشام‌الدین حسین" وزیر آموزش مالزی این موفقیت را ناشی از اطمینان دیگر كشورها به مالزی دانست و گفت: مسوولیت سنگینی بر عهده ما گذاشته شد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب