دوشنبه , 12 خرداد 1399
خانه / اخبار مالزی / ملاقات سفیر جمهوری اسلامی ایران با رئیس دانشگاه یو.پی.ام مالزی.

ملاقات سفیر جمهوری اسلامی ایران با رئیس دانشگاه یو.پی.ام مالزی.

بیا تو مالزی -

مهدی خندق آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی بهمراه آقایان دکتر عالی و شعبانی علیکلایه، رایزنی علمی و وابسته سیاسی سفارت ایران با داتوک نیک مصطفی رئیس دانشگاه یو.پی.ام در محل این دانشگاه دیدار و گفتگو نمود. در این دیدار خندق آبادی ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان به ایشان اظهار داشت: حضور بیش از 1500 دانشجوی ایرانی در دانشگاه یو.پی.ام نشان دهنده تایید این دانشگاه از سوی دانش پژوهان ایرانی برای ادامه تحصیل و از سوی دیگر تایید کننده ایرانیان از سوی دانشگاه و مقامات آن است…

سفیر کشورمان در این دیدار به موضوعاتی چون ساخت مدرسه، امنیت دانشجویان و خانواده های آنها، طولانی شدن روند اخذ ویزای دانشجویی و زمان بین ارائه پایان نامه تا زمان دفاع از آن و مشکلات مربوط به پذیرش دانشجویان اشاره نمود و خواستار مساعدت مقامات دانشگاه با دانشجویان گردید. همچنین در این ملاقات خندف آبادی در راستای تقویت کرسی زبان فارسی در دانشگاه، ضمن حمایت و قول هر گونه همکاری و مساعدت خواستار برگزاری کلاس های زبان فارسی کمافی السابق گردید.

در ادامه آقای نیک مصطفی رئیس دانشگاه یو.پی.ام ضمن اشاره به آشنایی اش با جمهوری اسلامی ایران و سفرهای متعدد خود به کشورمان اظهار داشت: دانشجویان ایرانی از بهترین دانشجویان ما هستند و مطلع هستم برخی از آنها در رده های بالای مدیریتی در کشورتان مشغول به کار شده و موقعیت های بالایی دارند. وی تاکید کرد: ایران در زمینه نانو تکنولوژی دستاوردهای چشمگیری داشته و من از انتسیتو رازی و پاستور بازدید نموده ام. وی در موارد خواسته شده خصوصا در زمینه های ویزای دانشجویی و تهیه فضا برای ساخت مدرسه علیرغم وجود محدودیت فضا، قول مساعد داد و تصریح کرد تلاش های لازم در این زمینه را صورت دهد.

رئیس دانشگاه یو.پی.ام در ادامه در مورد تامین امنیت دانشجویان و خانواده های آنها گفت: در بحث امنیت این نگرانی ما نیز هست. بخش بین الملل دانشگاه ما در ابتدای ورود دانشجویان برای آنها جلسه توجیهی برگزار می نماید. در این جلسه موارد تهدید و مسایل امنیتی توضیح داده می شود. حتی پلیس هم در این جلسات حضور دارد و توضیحات لازم را ارائه می دهد.

وی به تفصیل افزود: اما من فکر می کنم دانشجویان ایرانی خصوصا خانم های شما خیلی شجاع هستند که نیمه شب به تنهایی اقدام به قدم زدن می کنند. من بارها دیده ام که نیمه های شب وقتی عازم منزل هستم برخی از خانم ها به تنهایی در تاریکی در حال قدم زدن در محیط دانشگاه و یا خارج از آن هستند و متعجب می شوم، اما باید بدانید که ما مالزیایی ها هم چنین کاری نمی کنیم و نیمه شب به تنهایی برای قدم زدن از خانه خارج نمی شویم چرا که احساس امنیت نمی کنیم.

در فضاهای داخل دانشگاه ما موارد امنیتی را با کمک همکارانم می توانیم برقرار و پیگیری کنیم حتی در ایستگاه های اتوبوس داخل کمپ امنیت برقرار است اما خارج از فضای کمپ ما نمی توانیم کاری بکنیم علاوه بر آن دو منطقه مسکونی جونتا ماینز و دسامینوم مورد تایید ماست و ما آنها را از نظر امنیتی توجیه نموده ایم. خارج از این دو منطقه توسط بخش خصوصی اماکنی برای دانشجویان در نظر گرفته شده که ما  مسوولیتی از نظر تامین امنیت آن نداریم و کاری نمی توانیم بکنیم.

ما در جلسه توجیهی که برگزار می کنیم به این نکته اشاره می کنیم که حتی المقدور از اتوبوس استفاده نمایند و در طول روز تردد کنید. ما حداقل 3 میلیون خارجی داریم که احساس امنیت را از ما می گیرد. با این حال ما نامه ای برای پلیس برای توجه بیشتر ارسال خواهیم کرد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب