خانه / اخبار مالزی / مهم‌ترین عناوین خبری روزنامه‌ها و جراید مالزی

مهم‌ترین عناوین خبری روزنامه‌ها و جراید مالزی

بیا تو مالزی -

خبرگزاری فارس: دیدار نخست وزیر مالزی با همتای ژاپنی خود در توكیو، افزایش شگفت آور بورس كوالالامپور، ملاقات رئیس كنفدراسیون فوتبال آسیا با مدیر عامل منچستر یونایتد و آتش سوزی گسترده در خانه‌های مسكونی جاكارتای اندونزی از مهم‌ترین عناوین خبری روزنامه ها و جراید مالزی طی دیشب و امروز بوده است….به گزارش خبرنگار فارس از شرق آسیا، دیدار عبدالله احمد البداوی از ژاپن و مذاكرات او با همتای ژاپنی اش شینزوآبه مهم ترین عناوین خبری داخل مالزی را تشكیل می دهد.
بر اساس مذاكرات انجام شده و توافقات صورت گرفته، انتظار می‌رود كه ژاپن در آینده ای نزدیك به مهم ترین شریك تجاری مالزی تبدیل شود.
در حال حاضر ژاپن ، پس از ایالات متحده و چین سومین شریك تجاری مالزی است.

*افزایش حقوق كارمندان دولت باعث جهش یك و نیم درصدی شاخص كامپوزیت بورس كوالالامپور طی امروز شد. این در حالی است كه شاخص بورس كوالالامپور طی روزهای اخیر به بالاترین میزان خود طی ده سال گذشته رسیده بود. اقدام دولت در افزایش حقوق كارمندان باعث شد تا انتظار افزایش تقاضا برای خرید سهام باعث افزایش قیمت ها در بورس مالزی شود.

*در ادامه درگیری میان مسئولان كنفدراسیون فوتبال آسیا و مقامات دولتی كشور مالزی مبنی بر سفر یا عدم سفر تیم منچستر یونایتد به مالزی در هنگام برگزاری مسابقات جام ملت های آسیا ، محمد بن همام رئیس كنفدارسیون آسیا با مدیر عامل تیم منچستر یونایتد دیدار و گفت وگو كرد و مراتب دلواپسی تیم منچستر یونایتد را برای حضور همزمان با مسابقات جام ملت های آسیا به اطلاع عموم رساند.
بیش از این بن همام، خواستار لغو سفر منچستریونایتد به مالزی همزمان با مسابقات جام ملت های آسیا شده بود لكن وزرای كابینه دولت و همین طور شخص نخست وزیر از تیم منچستریونایتد خواستند تا بی توجه به سخنان بن همام به سفر خود در آسیا بپردازند.

*آتش سوزی مهیب در منطقه ای در جنوب جاكارتا ، پایتخت اندونزی باعث تخریب بیش از هفتصد خانه شد. گفته می شود كه بیش از 2 هزار نفر در این سانحه كه بر اثر اتصالی برق رویداده است ، خانه های خود را از دست داده اند.

*همین طور اخباری از لبنان و انفجار بمب در تركیه و كشته شدن جمع كثیری در عراق بر اثر انفجار بمب از دیگر خبرهایی بود كه طی دیشب و امروز صبح نشریات و مطبوعات مالزی به آن پرداخته اند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب