دوشنبه , 31 شهریور 1399
خانه / اخبار مالزی / موافقتنامه نفتی ایران و مالزی

موافقتنامه نفتی ایران و مالزی

بیا تو مالزی -

معاون شركت نفت فلات قاره ایران ارزش قرارداد نفتی ایران و مالزی را در این مرحله یك ونیم میلیارد دلار بیان كرد و گفت: این طرح عظیم علاوه برافزایش توانمندی ایران در تولید نفت و بالا بردن قدرت ایران در اوپك بیش از 2 هزار و 500 شغل جدید در منطقه ایجاد می كند…شركت نفت فلات قاره ایران و یك شركت نفتی مالزی برای سرمایه گذاری و اجرای طرح توسعه میدان نفتی خلیج فارس موافقتنامه همكاری امضا كردند.

به گزارش خبرنگار صداو سیما از كوالا لامپور؛ این موافقتنامه همكاری را دكتر قیم معاون شركت نفت فلات قاره ایران وابسته به وزارت نفت و مقاماتی از شركت نفت و پتروشیمی مالزی امضا كردند.

براساس این موافقتنامه لازم الاجرا ظرف یك تا دو ماه آینده قرارداد توسعه میدان نفتی خلیج فارس در استان بوشهر میان طرف ایرانی و مالزیایی نهایی و امضا و بلافاصله عملیات توسعه میدان نفتی ایران آغاز می شود.

معاون شركت نفت فلات قاره ایران ارزش قرارداد نفتی ایران و مالزی را در این مرحله یك ونیم میلیارد دلار بیان كرد و گفت: این طرح عظیم علاوه برافزایش توانمندی ایران در تولید نفت و بالا بردن قدرت ایران در اوپك بیش از 2 هزار و 500 شغل جدید در منطقه ایجاد می كند.

قیم با اشاره به تمایل شركت های نفت و گاز مالزی برای سرمایه گذاری در بخش های انرژی ایران گفت: پس از امضای قرارداد دو كشور برای توسعه میدان نفتی رسالت و آغاز عملیات اجرایی این طرح بزرگ شركت های مالزیایی برای سرمایه گذاری در دیگر حوزه های نفتی تمایل زیادی نشان دادند و این موضوع بیانگر آن است كه مالزیایی ها قصد دارند سریع تر از رقبای آسیایی و اروپایی خود از فرصت های سرمایه گذاری در بخش های نفت وگاز ایران استفاده كنند.

پیش از این شركت نفت و گاز پارس جمهوری اسلامی ایران و شركت اس كی اس مالزی یك قرارداد چند میلیارد دلاری برای توسعه میدان نفتی فردوسی در خلیج فارس امضا كردند و در قراردادی دیگر برای توسعه میادین گازی در جنوب ایران در میادین نفتی گلشن قرار داد 16 میلیارد دلاری به امضا رساندند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب