دوشنبه , 2 اردیبهشت 1398
خانه / اخبار جهان / موج تازه دستگیری ایرانیان در تایلند

موج تازه دستگیری ایرانیان در تایلند

بیا تو مالزی -

پلیس تایلند ایرانیان بیشتری را در رابطه با انفجارهای ۱۴ فوریه این کشور دستگیر کرده است …

پلیس تایلند در تازه ترین موج دستگیری ایرانیان تایلند در روز ها گذشه سه ایرانی دیگر را راهی زندان کرده است تا از آنان بازجویی های بیشتر را به عمل آورد. سخنگوی پلیس ملی تایلند گفته است که دو مرد و یک زن ایرانی دیگر در هجوم به خانه ای که پیش از این در اجاره یک زن ایرانی که مظنون در دخالت در حادثه تروریستی ۱۴ فوریه است دستگیر شده اند .

بنا بر این گزارش مقامات تایلندی از زنی به نام لیلا روحانی نام می برند که خانه ای که انفجار در آن رخ داده است در اجاره وی بوده است .

جرم این سه ایرانی این بوده است که پیش از این با مضنون هایی احتمالی تماس تلفنی داشته اند و روز حادثه هم در مقابل سفارت رژیم اسرائیل در بانکوک تردد داشته اند . با این وجود هیچ مدرکی دال بر دخالت آنان در انفجار تایلند وجود ندارد و مشخص نیست که پلیس تایلند با چه مدرکی آنان را راهی زندان کرده است .

به هر حال نهادهایی که مسئول حمایت از شهروندان ایرانی در خارج کشور هستند ، لازم است که در این زمینه پیگیر سرنوشت اتباع ایرانی باشند ، تجربه نشان داده است که در موراد پیشین طرح اتهام علیه اتباع ایرانی با ضایع شدن حقوق مسلم آنان همراه بوده است و آنان بدون پشتوانه حمایتی و حقوقی بسیاری از حقوق خود را از دست داده اند .

منبع:تابناک

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

ترامپ پرداخت حق السکوت به بازیگر پورن از محل بودجه انتخابات را رد کرد

بیا تو مالزی - دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، پرداخت حق السکوت به استورمی دانیلز، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 3 =

قالب