دوشنبه , 5 اسفند 1398
خانه / اخبار مالزی / مطالب مالزی / میدان مردکا کوالالامپور | مهمترین میدان مالزی

میدان مردکا کوالالامپور | مهمترین میدان مالزی

بیا تو مالزی - میدان مردکا کوالالامپور یکی از نقاط دیدنی این شهر است که نام ان با واژه‌های مانند مرتفع‌ترین پرچم دنیا، شلوغ‌ترین نقطه شهر و یا میدان کریکت مترادف شده است. این میدان زیبا به دلیل ساختار ساختمان‌های اطراف آن و همچنین اهمیت این ساختمان‌ها بسیار مورد توجه مردم بومی و گردشگران خارجی است.

به گزارش کوله گردی،  میدان مردکا کوالالامپور دقیقاً در مقابل ساختمان سلطان عبدالصمد و درست در کنار باشگاه سلطان سلانگور واقع شده است. این میدان به عنوان یک مکان تاریخی شناخته می‌شود که پرچم اتحادیه اروپا در آن قرار داشته و پرچم مالایی‌ها برای نخستین بار در نیمه شب ۳۱ اوت ۱۹۵۷ در آن برافراشته شد. از این تاریخ به بعد میدان مردکا کوالالامپور به محل برگزاری مراسم‌های سالانه تبدیل شد.

میدان مردکا کوالالامپور که به عنوان پرچم‌دار کشور مالزی شناخته می‌شود دارای یک تیر پرچم است که بیش از ۱۰۰ متر ارتفاع دارد وو به عنوان بلندترین تیر پرچم دنیا شناخته می‌شود. این میدان یک مکان تاریخی مالزی است که مالایا استقلال خود را در آنجا اعلام کرد. اگر یک گردشگر هستید که به تاریخ ملل علاقه دارید می‌توانید بخشی از تاریخ را در این میدان ببینید.

میدان مردکا کوالالامپور در ۱ ژانویه سال ۱۹۹۰ به بعد با عنوان داتاران مردکا شناخته می‌شود. این میدان جاذبه‌های بسیاری برای گردشگران دارد که علاوه بر استراحت می‌توانند در بازار مرکزی آن به خرید سوغات و غذاهای محلی بپردازند و فرهنگ‌های مختلف جامعه مالزی را تجربه کنند.

در کنار میدان مردکا کوالالامپور بازار مرکزی وجود دارد که در چند طبقه ساخته شده و مغازه‌های مختلفی در آن وجود دارد. در این مغازه‌ها لوازم و سوغاتی مختلفی عرضه می‌شود که متناسب با سلیقه‌های مختلف است. یکی از خیابان‌های منتهی به این میدان، خیابان پتالینگ است که بهترین مکان برای خوردن انواع غذاهای محلی محسوب می‌شود. همجواری با این خیابان شرایطی را فراهم آورده است که گردشگران پس از خرید و گردش در آن می‌توانند در فضای سبز میدان به استراحت بپردازند.

خیابان پتالینگ پل ارتباطی بین میدان مردکا کوالالامپور و میدان برجیا تایمز است که به عنوان بزرگ‌ترین پارک تفریحی شهر شناخته می‌شود. پس از گردش در این میدان و خستگی می‌توانید به سراغ هتل‌های کنار میدان بروید و در آنجا شب را سپری کنید. در مورد قیمت غذا و اقامت نگران نباشید زیرا با ارزان‌ترین قیمت‌ها مواجه خواهید شد.
راحت‌ترین راه برای رسیدن به آن استفاده از حمل و نقل عمومی است که علاوه بر اتوبوس، می‌توانید از خطوط مترو استفاده کنید. این میدان فضای سبز بسیاری دارد و گردشگران می‌توانند به استراحت و تفریح در آن بپردازند./توریست

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نخستین مدرسه بین المللی Queensland در مالزی

بیا تو مالزی - نخستین مدرسه بین المللی Queensland با برنامه هایی برای جذب دانش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 3 =

قالب