دوشنبه , 31 شهریور 1399
خانه / اخبار جهان / نارضایتی ایرانیان مقیم آلمان از ایران ایر

نارضایتی ایرانیان مقیم آلمان از ایران ایر

بیا تو مالزی -

یكی از ایرانیان مقیم آلمان در ارتباط با خبرنگار انجمن دوستداران ایران از برخورد نامناسب مدیران ایران ایر با مهاجرین ایرانی انتقاد كرد…ایشان افزود:من دانشجوی دوره ی تخصص قلب در یکی از دانشگاههای آلمان هستم. در تاریخ 12 آوریل از فرانکفورت عازم تهران بودم. چمدانی داشتم که وزن خود چمدان به نسبت سنگین بود. محتویات چمدان کتاب و سی دی جهت نمایش به همکاران داخلی و البته مقداری شکلات برای سوغاتی بود. در حین تحویل بار به محل تحویل بار دفتر ایران ایر, مسئول تحویل گیری (فرد آلمانی) گفت خانم این چمدان سنگین است. با توجه به صحبت من که گفتم من دانشجو هستم و اینها کتابها و سی دی هایم است , گفت اینها را دو قسمت کنین تا تحویل بگیریم.

 پس از انجام این کار تا آمدند تحویل بگیرند طرف ایرانی (ظاهرا رئیس دفتر ایران ایر) تشریف آوردند و فرمودند نخیر این بار سنگین است. آقای آلمانی گفت خانم شما مقداری جریمه میدهید. گفتم چقدر؟ گفت 70 یورو. گفتم من دانشجوام و پول ندارم. گفت چقدر میتوانید بدهید که این آقا مجددا آمدند و گفتند 300 یورو!!!! تمام موجودی چمدان من ….. گفتم 300 یوروووووو!!!! برای چی!!! ایشان بسیار غیر محترمانه گفتند نمیخواهی بذار اینجا و برو. وقت ما رو هم نگیر……. فرد آلمانی نگاه میکرد. با خواهش و تمنای من گفت 150 یورو!!!! من کیفم را نشان دادم. تنها باقیمانده کیف پس از 1 سال تحصیل در آلمان همین 100 یورو بود. دادم….. سوار هواپیما که شدم, همه خندیدند….. همه بار به میزان 10 کیلو به بالا اضافه داشتند وجریمه ای هم نداده بودند. ایران که رسیدم اگرکسی دنبالم نیامده بود, پول رفتن به خانه را نداشتم……………

وی با اشاره به شعارهای جمهوری اسلامی مبنی بر تاکید بر شعایر دینی گفت: تنها خانم با حجاب در آن صف بودم و تنها کسی بودم که این طوری باهام رفتار شد.

ایشان می افزاید: چنانچه چنین برخوردهایی از سوی آلمانیها صورت می گرفت اینقدر ناراحت نمی شدم .

ای کاش تحصیل نمیکردم آن هم در چنین رشته ای و در چنین سطحی….

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چین تسلیم تحریم‌های نفتی آمریکا می‌شود؟

بیا تو مالزی - واردات نفت چین از ونزوئلا در ماه سپتامبر که شرکت‌های بزرگ …

یک دیدگاه

  1. عزیزم این که مقرارت سفر با هواپیماست من بی احترامی در این کار ندیدم
    ا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب