خانه / اخبار مالزی / نجیب: مالزی فروش بنزین به ایران را متوقف نكرده است

نجیب: مالزی فروش بنزین به ایران را متوقف نكرده است

بیا تو مالزی -

نخست وزیر مالزی با تكذیب اخبار رسانه های غربی تصریح كرد، دولت متبوع وی تصمیمی برای توقف فروش بنزین به ایران اتخاذ نكرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل فارس نخست وزیر مالزی اخبار رسانه های غربی در مورد اقدام این كشور برای جلوگیری از صادرات بنزین به ایران را رد كرد.
خبرگزاری رسمی مالزی، برناما اعلام كرد نجیب رزاق گزارش های منتشر شده از قول وی مبنی بر توقف فروش بنزین به ایران را تكذیب كرده است.
روز گذشته رسانه های غربی از جمله رویترز به نقل از وی نوشتند، مالزی با توجه به تحریم های در راه آمریكا علیه ایران رسماً فروش بنزین به ایران را متوقف كرده است.
رویترز در روز پنج شنبه نیز به نقل از یكی از مقامات شركت پتروناس مالزی اعلام كرده بود این شركت فروش بنزین به ایران را متوقف كرده است.
در عین حال بر اساس گزارش برناما نجیب در مصاحبه با خبرنگاران مالزیایی گفت پتروناس در اواسط مارس از طریق طرف سوم به ایران بنزین فروخته است اما از آن زمان تاكنون درخواستی از ایران مطرح نشده است.
وی صریحا همراهی این كشور با امریكا برای تحریم بنزین ایران را رد كرد و گفت: «این صحیح نیست. این تصمیمی نیست كه پتروناس گرفته باشد. این شركت در زمینه فروش نقطه ای به ایران فعالیت داشته و تاكنون درخواست جدیدی مطرح نشده است».
وی افزود:«من متعجب شدم كه سر و صدای زیادی در این زمینه بلند شده است.»
نخست وزیر مالزی در ادامه گفت: این یك معامله تجاری بوده است و اگر درخواست های جدید برای فروش نقطه ای بنزین باشد این مربوط به طرفین است كه در مورد آن تصمیم بگیرند.
نجیب بر حق برخورداری ایران از انرژی هسته ای تاكید كرده است اما امریكا و برخی كشورهای غربی به بهانه فعالیت های هسته ای ایران خواهان اعمال تحریم های بیشتر علیه این كشور هستند.
به عقیده برخی تحلیلگران فعالیت های هسته ای ایران بهانه ای برای امریكا جهت اعمال فشار به این كشور و تضعیف و كاهش قدرت منطقه ای آن است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب