سه شنبه , 28 خرداد 1398
خانه / اخبار ایران / نحوه جدید ارزشیابی مدارك گروه پزشكی دانشجویان خارج از ایران اعلام شد

نحوه جدید ارزشیابی مدارك گروه پزشكی دانشجویان خارج از ایران اعلام شد

بیا تو مالزی -

رایزن علمی جمهوری اسلامی ایران در مالزی ومسوول دفتر سرپرستی دانشجویان ایرانی منطقه شرق آسیا از نحوه جدید ارزشیابی مدارك گروه پزشكی خبر داد…

"وحید عالی" روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تمام دانشجویان ایرانی در رشته پزشكی كه از ابتدای سال ‪ ۲۰۰۸‬میلادی در دانشگاه‌های خارج از كشور به تحصیل مشغول هستند، برای ارزشیابی مدرك خود پس از پایان تحصیل باید در یك "آزمون ملی" شركت كنند.

وی گفت: مدرك این عده از دانشجویان در صورت قبولی در آزمون مذكور مورد ارزشیابی قرار خواهد گرفت و در صورت مردودی ارزشیابی نخواهد شد.

عالی تصریح كرد: براساس این دستورالعمل، مورد تایید بودن دانشگاه محل تحصیل از سوی وزارت بهداشت ایران از ابتدای سال ‪ ۲۰۰۸‬میلادی ضرورت نخواهد داشت.

بدین ترتیب مدارك دانشجویانی كه از ابتدای سال ‪ ۲۰۰۸‬میلادی در هر دانشگاهی در سراسر جهان تحصیل خود را آغاز كرده‌اند به‌شرط قبولی در امتحان ملی وزارت بهداشت، وارد فرآیند ارزشیابی خواهد شد.

وی افزود: با توجه با رایزنی‌های صورت گرفته با مسوولان وزارت بهداشت، همچنین برای دانشجویان گروه پزشكی كه تحصیل خود را پیش از سال ‪ ۲۰۰۸‬میلادی در دانشگاه‌های تایید نشده آغاز كرده‌اند، این تسهیلات فراهم شده تا از روش فوق یعنی شركت در آزمون ملی استفاده كنند.

عالی با اشاره به اینكه تسهیلات یاد شده هم اكنون تنها برای دانشجویان ایرانی مقیم مالزی در نظر گرفته شده افزود: این عده از دانشجویان در صورت تمایل به‌استفاده از فرصت یادشده می‌توانند حداكثر تا پایان ماه جاری(مارس) میلادی به رایزنی علمی ایران مستقر در سفارت كشورمان در كوالالامپور مراجعه و فرم‌های مربوطه را تكمیل كنند.

رایزن علمی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی در بخش دیگری از این گفت وگو از تایید چهار دانشگاه دیگر این كشور توسط وزارت علوم خبر داد.

به گفته عالی، دانشگاه‌های كوالالامپور، صنعتی سلانگور و كالج "ك.د.یو" در مقطع لیسانس و نیز دانشگاه فناوری مارا(یو.آی.تی.ام) در مقطع دكترا در رشته‌های هنر مورد تایید وزارت علوم قرار گرفتند.

براساس آمارهای رسمی هم‌اكنون بالغ بر چهار هزار دانشجوی ایرانی در دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالی مالزی به تحصیل اشتغال دارند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

برائت عجیب متهم فراری پرونده ثامن‌الحجج | مدیرعامل زندان می‌شود

بیا تو مالزی - مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بر اساس رأی دادگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 3 =

قالب