خانه / اخبار مالزی / نخستین اعزام برون مرزی تیم ملی بولینگ بانوان ایران

نخستین اعزام برون مرزی تیم ملی بولینگ بانوان ایران

بیا تو مالزی -

نایب رئیس بانوان فدراسیون بولینگ و بیلیارد با اعلام خبر نخستین اعزام تیم بولینگ بانوان به مالزی، توسعه قهرمانی و همگانی را منوط به توسعه زیر ساخت‌ها دانست…

به گزارش خبرگزاری فارس، زهره مرزوقی با اشاره به پتانسیل های موجود در بخش بانوان، تغییر مدیریت در راس فدراسیون را در بخش بانوان موثر دانست.
وی با بیان اینكه 36 مدال در رقابت‌های بین المللی توزیع می شود، به حضور بانوان با حجاب كامل در مسابقات آسیایی و جهانی اشاره كرد و گفت: با برنامه ریزی و سرمایه گذاری در این بخش می توان جدول توزیع مدال‌ها را به نفع ایران متحول كرد.
نائب رئیس فدراسیون بولینگ وبیلیارد نگاه جنسیتی به ورزش قهرمانی در سطح فدراسیون‌ها را یكی از بزرگترین آفت‌های توسعه دانست و اظهار داشت: هرجا كه امكان حضور بانوان در عرصه های ورزشی و مدال آوری وجود دارد، باید از این پتانسیل ها بهره گرفت.
وی در خصوص شرایط بانوان در فدراسیون، اظهار داشت: شعبانی‌فرد نگاه مثبتی به حضور بانوان در رقابت‌های بین المللی دارد. در برنامه ریزی های فدراسیون، نقش بانوان در اعزام‌ها و حضور در مسابقات پررنگ است.
مرزوقی با بیان اینكه در بخش بیلیارد به رشد قابل توجهی دست پیدا كرده‌ایم، گفت: در بولینگ به دلیل نداشتن خط‌ های استاندارد در ایران، تاكنون نتوانسته ایم به شرایط مطلوب دست پیدا كنیم.
وی عنوان كرد: با توجه به توانمندی های بانوان بولینگ باز، برای رسیدن به شرایط مطلوب، تلاش كرده ایم با بررسی های دقیق، نقاط قوت و ضعف را شناسایی كنیم.
نایب رئیس بانوان فدراسیون نداشتن مربی و داور مجرب در سطح كشور، كمبود سالن‌های ورزشی و خط‌‌های استاندارد را از مهمترین مشكلات بولینگ اعلام كرد.
وی گفت: در نشستی كه شعبانی‌فرد (رئیس فدراسیون) با مسئولان سازمان تربیت بدنی و مدیر مجموعه ورزشی آزادی داشت، مقرر شد سالنی را ویژه بولینگ و بیلیارد در مجموعه ورزشی آزادی به این رشته اختصاص دهند.
مرزوقی ادامه داد: تا زمان احداث و راه اندازی سالن بولینگ و بیلیارد، در نظر داریم تیم ملی بانوان را به مالزی اعزام كنیم تا علاوه بر تمرین روی خط‌ های استاندارد، نخستین رقابت برون مرزی خود را تجربه كند.
وی حضور در رقابت‌های بین المللی را یكی از مهمترین عوامل رشد تیم بانوان دانست و گفت: تا نتوانیم با سایر حریفان از كشورهای دیگر رقابت‌ها كنیم، برآوردی از وضعیت ملی پوشان به دست نخواهد آمد.
وی حضور تیم بولینگ در مالزی را محكی از سطح فنی ملی پوشان اعلام كرد و گفت: پس از این مسابقات خواهیم توانست برنامه ریزی دقیق تری را داشته باشیم.
وی زمان اعزام به مالزی را 25 بهمن ماه اعلام كرد و اظهار داشت: این نخستین اعزام به رقابت‌های برون مرزی است. برای آماده سازی تیم ملی، اردویی در مجموعه ورزشی انقلاب با حضور یكی از بازیكنان مجرب در حال پیگیری است.
مرزوقی از برگزاری مسابقات درون اردویی ایت بال، ناین بال و اسنوكر از 26 تا 30 بهمن ماه خبر داد و گفت: كلاس بازآموزی برای داورانی كه این مسابقات را قضاوت می كنند، برگزار خواهد شد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب