دوشنبه , 31 شهریور 1399
خانه / اخبار مالزی / نخستین شبكه جهانی تلویزیون اسلامی در مالزی راه‌اندازی می‌شود

نخستین شبكه جهانی تلویزیون اسلامی در مالزی راه‌اندازی می‌شود

بیا تو مالزی -

مالزی، یادداشت تفاهم راه‌اندازی نخستین شبكه جهانی تلویزیون اسلامی با نام "الفلاح" را با بنیاد تبلیغات اسلامی این كشور (یادیم) به امضا رساند…

به گزارش ایرنا، مدیر اجرایی این شبكه تلویزیونی، شنبه شب درحاشیه آیین افتتاحیه كنفرانس جهانی دانش‌آموختگان دانشگاه الازهر مصر دركوالالامپور، هدف از راه‌اندازی این شبكه را تلاش برای ایجاد تقویت در درك بهتر مردم از اسلام بویژه در راستای گسترش اسلام هزاره‌ای (اسلام متمدن) عنوان كرد.

"خیرالدین ابوحسن" افزود: زمان آن فرا رسیده كه مالزی به عنوان الگوی یك كشور اسلامی، نخستین ایستگاه تلویزیونی اسلامی را دارا باشد.

وی ادامه داد: این شبكه، برنامه‌های اسلامی را با مشی اعتدال و میانه‌روی و به گونه‌ای كه برای همه نژادهای موجود دركشور قابل فهم و تاثیرگذار باشد پخش خواهد كرد.

خیرالدین كه این سخنان را پس از امضای یادداشت تفاهم با بنیاد "یادیم" ایراد می‌كرد، افزود: بر اساس مفاد این تفاهمنامه دوطرف متعهدند تا مقدمات شروع بكار شبكه الفلاح را فراهم كنند.

وی اعلام كرد مالزی با سازمان كنفرانس اسلامی در زمینه تبادل برنامه‌های تلویزیونی اسلامی همكاری خواهد كرد تا كشورهای عضو از این طریق قادر باشند با فرهنگها، رسوم، روشهای زندگی و نیز مراسم مذهبی یكدیگر آشنا شوند.

به‌گفته مدیر اجرایی شبكه الفلاح، باشروع فعالیت این شبكه، مالزی به‌مركزی برای جذب برنامه‌های اسلامی از كشورهای مسلمان تبدیل خواهد شد و متعاقب آن می‌تواند این قبیل برنامه‌ها را به كشورهای اروپایی، آمریكایی و خاور دور صادر كند.

وی اظهارداشت: برنامه‌های تلویزیون الفلاح كه بینندگانی را از منطقه جنوب شرق آسیا ازجمله درمالزی، اندونزی، برونئی دارالسلام، مناطق جنوبی فیلیپین (میندانائو) و جنوب تایلند جذب خواهد كرد، ابتدا ازطریق كانالهای ماهواره تلویزیونی مالزی (آسترو) پخش خواهد شد.

كنفرانس جهانی دانش‌آموختگان دانشگاه الازهر مصر كه كار خود را از دیروز در مركز همایشهای شهر كوالالامپور پایتخت مالزی آغاز كرده برای نخستین بار است كه در خارج كشور مصر برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری این كنفرانس، تبادل دیدگاههای اندیشمندان اسلامی در مورد اسلام هزاره‌ای و چالشهای فراروی آن اعلام شده است.

برهمین اساس دانش‌آموختگان دانشگاه الازهر از كشورهای اروپایی، آمریكایی، آفریقایی، آسیایی، خاورمیانه آسیای مركزی به‌همراه شماری از وزرای كشورهای اسلامی فارغ‌التحصیل از دانشگاه الازهر برای شركت دراین كنفرانس چهارروزه در شهر كوالالامپور گردهم آمده‌اند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب