پنج شنبه , 10 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / نخستین صندوق قرض الحسنه ایرانیان مقیم مالزی فعالیت خود را آغاز کرد

نخستین صندوق قرض الحسنه ایرانیان مقیم مالزی فعالیت خود را آغاز کرد

بیا تو مالزی -

نخستین صندوق قرض الحسنه ویژه ایرانیان مقیم مالزی فعالیت اجرایی خود را در کوالالامپور، پایتخت این کشور آغاز کرد…به گزارش ایرنا، مدیرعامل این صندوق قرض الحسنه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با عنایت به درخواستهای گسترده هموطنان ارجمند مقیم مالزی از سفارت جمهوری اسلامی در کوالالامپور و تشخیص نیاز جدی جامعه ایرانی به برخورداری از خدمات مالی یک نهاد حمایت کننده اقتصادی بویژه از قشر دانشجوی کشورمان که در این کشور اقامت دارند، موضوع راه اندازی این صندوق در دستور کار مسؤولان سفارت قرار گرفت.

محمد حسین صادقیانپور افزود: بر همین اساس، هیأت موسس این صندوق نسبت به تنظیم اساسنامه و انجام مراحل قانونی ثبت آن اقدام و متعاقب آن هیأت مدیره صندوق تعیین و نام "ایرانیان" برای این مؤسسه مالی انتخاب شد.

وی با اشاره به اینکه موضوع فعالیت صندوق مورد اشاره و دلایل توجیهی راه اندازی آن در سفر اخیر ریاست جمهوری اسلامی ایران به مالزی نیز به ایشان منتقل شد، اضافه کرد: دکتر احمدی نژاد نیز ضمن استقبال از این طرح، حمایت همه جانبه نهاد ریاست جمهوری از این طرح را در جمع ایرانیان مقیم این کشور به آنان وعده داد.

صادقیانپور ادامه داد: متعاقب این امر، همزمان با میلاد مسعود یگانه منجی عالم بشریت (عج) و به میمنت این مناسبت خجسته، مراتب راه اندازی و آغاز بکار این صندوق در آیین جشن نیمه شعبان سال جاری به اطلاع هموطنان ایرانی مقیم مالزی رسید.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه ایرانیان درباره خدمات مالی این موسسه توضیح داد: ازجمله فعالیتهای مالی پیش بینی شده در شرح وظایف این صندوق عبارت است از اعطای تسهیلات مالی ازقبیل وام اضطراری، عادی، تجاری و امثالهم که بر اساس ضوابط تعیین شده و مندرج در اساسنامه صندوق در اختیار واجدان شرایط قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: هموطنان محترم مقیم مالزی در صورت نیاز به خدمات مالی این صندوق می توانند در ساعات 15 الی 17 روزهای زوج هر هفته به محل موقت این صندوق واقع در مجتمع آموزشی امام خمینی(ره) کوالالامپور مراجعه و از ریز اطلاعات نحوه برخورداری از تسهیلات این صندوق مطلع شوند.

هم اکنون بالغ بر 20 هزار نفر از هموطنان ایرانی در کشور مالزی اقامت دارند که بیش از 20 درصد آنان را دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی این کشور تشکیل می دهند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب