سه شنبه , 21 آبان 1398
خانه / اخبار مالزی / نخستین “مركز خدمات جهانی” سازمان بهداشت جهانی در مالزی تاسیس می‌شود

نخستین “مركز خدمات جهانی” سازمان بهداشت جهانی در مالزی تاسیس می‌شود

بیا تو مالزی -

مالزی از سوی سازمان بهداشت جهانی (‪ (WHO‬برای تاسیس نخستین "مركز خدمات جهانی" این سازمان برگزیده شد…

به گزارش روز پنجشنبه خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، وزیر بهداشت این كشور بااین اعلام خبر ، محل ایجاد این مركز را در منطقه "سایبرجایا" در ‪۴۰‬ كیلومتری كوالالامپور پایتخت مالزی و زمان آغاز بكار آن راآوریل (اردیبهشت) سال ‪ ۲۰۰۸‬میلادی اعلام كرد.

"چوآسوی لیك" ایجاد مركز خدمات جهانی ‪ WHO‬را در مالزی درراستای تلاش این سازمان برای اجرای بخش بهداشتی "نظام مدیریت جهانی" عنوان كرد.

وی كه درحاشیه آیین امضای این توافقنامه سخن می‌گفت، خرسندی كشور خود را از برگزیده شدن برای میزبانی این مركز ابراز داشت.

وزیر بهداشت مالزی با اشاره به آغاز آموزش كاركنان مركز خدمات جهانی سازمان بهداشت جهانی از ماه ژانویه (دیماه)، شمار كاركنان آن را حدود ‪۲۰۰‬ نفر شامل نمایندگان این سازمان و نیروهای محلی عنوان كرد.

بر اساس این گزارش، فعالیتهای مركز خدمات بهداشتی جهانی شامل مجموعه فرایندهای اجرایی مربوط به منابع انسانی، مالی، بودجه بندی، تامین كالاها و خدمات و نیز مدیریت سفر و سرمایه درارتباط با حوزه مربوطه تعریف شده است.

"نامیتا پرادهان" مدیركل سازمان بهداشت جهانی نیز در "پوتراجایا" مركز سیاسی- ستادی مالزی در همین ارتباط گفت: براساس شاخص‌های تعیین شده، مالزی در میان كشورهای نامزد از جمله هندوستان و فیلیپین به عنوان بهترین مكان از نقطه نظر جغرافیایی برای میزبانی مركز خدمات جهانی برگزیده شده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 1 =

قالب